آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
مدیر مرکز بررسی های اسلامی: فقط ضعیف الایمان ها از شایعه پایان جهان وحشت می کنند.
تا چند روز دیگر دنیا به آخر خواهد رسید؟ اگر این روزها به شبکه های اجتماعی و سایت های اینترنتی سر بزنید و حتی رسانه های داخلی را دنبال کنید، متوجه یک تاریخ عجیب و غریب به عنوان روز پایان جهان خواهید شد.

روز 21 دسامبر سال 2012 قرار است پایان دنیا باشد؛ روزی که حسابی در غرب سروصدا کرده است. غربی ها تاریخ 21 دسامبر را از عقاید قوم مایا در آمریکای جنوبی بدست آورده اند.

مایاها می پندارند که در این روز دنیا به آخر خواهد رسید و همه چیز تمام خواهد شد. این افسانه ی مایایی در غرب حسابی سروصدا به پا کرده است، در فرانسه مردم در حال هجوم به دامنه ی کوهی هستند که می گویند در آنجا توسط موجودات فضایی نجات داده می شوند.

در روسیه عده ای تا توانسته اند نمک خریده اند تا نمک آنها را از تشعشعات فضا در امان نگه دارد. در چین ادعای خاموشی و تاریکی سه روزه ی جهان باعث شده مردم رو به خرید شمع بیاورند و... در ایران هم هستند کسانی که در مورد 21 دسامبر کنجکاو شده و حتی برخی ها با ترجمه ی متون غربی به اینکه روز پایان دنیا همین 21 دسامبر است، ایمان آورده اند.

مسئله ای که می توان  آن را در وبلاگ های فارسی دید. حتی تئاتر « عطسه ی 21 دسامبر» با دستمایه قرار دادن این عقیده طراحی شد و توسط محمد مهدی خاتمی روی صحنه رفت. «روزنامه جوان» در گفتگو با دو تن از کارشناسان مذهبی و پژوهشگران مهدویت، مسئله ی پایان جهان و اعلام روزی مشخص برای آن را مورد بررسی قرار داده است.

استاد سید هادی خسروشاهی در گفتگو با «جوان» در مورد ترویج اینگونه اعتقادات در سطح جهان با اشاره به اصول فکری اسلام و بحث مهدویت می گوید: «مطلقا این باورها با عقاید اسلامی همخوانی ندارد، چه برسد به مسئله ی مهدویت. ظهور حضرت حجت (عج) چیزی نیست که در طی یک یا دو روز اتفاق بیفتد و به انجام برسد. باور ما این است که حضرت حجت (عج) قیام خواهد کرد و دنیا را پر از عدل و قسط خواهد نمود». استاد خسروشاهی ادامه می دهد: بیان اینگونه شایعات برای تضعیف اعتقاد مذهبی مردم و شک آنها به عقاید دینی مطرح می شود. وی می افزاید: اینگونه بحث ها در میان متدینین خریداری ندارد اما ضعیف الایمان ها با شنیدن آنها به وحشت می افتند که دنیا به آخر رسیده است. مردم باید توجه کنند که نباید به تبلیغات دروغینی که توسط ماهواره ها منتشر می شود، اعتماد کنند. مطمئن باشید این روز [21 دسامبر]  می آید و می گذرد و هیچ اتفاقی هم رخ نمی دهد.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر مهدی پور، دیگر پژوهشگر دینی در پاسخ به «جوان» پیرامون بحث اعلام روز خاصی برای پایان جهان می گوید: این شایعات هر چند سال یکبار مطرح می شود. بیش از 50 سال پیش بود که شایعه شد در روز پنجشنبه ای ساعت 4 بعد از ظهر دنیا به پایان می رسد. این خبر در میان مردم پخش شد، مومنین اعتنایی به آن نکردند اما بسیاری از مردم ترسیدند، حتی به یاد دارم همسایه ی ما به حیاط خانه اش آمده بود که اگر قرار است زلزله ای بیاید زیر آوار خانه نماند. اما اتفاقی رخ نداد. ما در اسلام به قیام حضرت حجت (عج) اعتقاد داریم و بعد از آن نبز بحث رجعت وجود دارد. به همین دلیل است که اینگونه صحبت ها در نظر ما فقط شایعه است. اهل سنت نیز به حدیث معتبری از رسول الله (ص) استناد می کنند که اگر حتی یک روز از عمر جهان باقی مانده باشد، خداوند آن روز را آنقدر طولانی می کند تا حضرت حجت (عج) قیام کند.

حجت الاسلام مهدی پور می افزاید: مذاهب مسیحی نیز به مانند ما بحث رجعت حضرت عیسی (ع) را قبول دارند. ما می گوییم حضرت عیسی (ع) در کنار حضرت حجت (عج) رجعت خواهند کرد و مسیحیان می گویند آن حضرت ظهور خواهند نمود و منجی مسیحیت خواهد شد. بنابراین، کلیسا و مسیحیت نیز با اعلام خرافاتی مانند پایان دنیا در چنین روزی مخالف هستند. چند روز بیشتر به فرا رسیدن 21 دسامبر باقی نمانده است. با توجه به ادعاهای مشابه در مورد به پایان رسیدن جهان که پیش از این از سوی کشیش آمریکایی مطرح شده بود همگی دروغ از آب در آمد باید منتظر باشیم و ببینیم وقتی دروغ جدید غربی ها هم برملا شد چه کسانی حاضرند حرف هایی را که توسط مدعیان دروغین غربی یا شرقی منتشر می شود را باز هم باور کنند.

منبع: جوان
   1391/9/28 13:18

دیداربا شخصیتهای بین المللی

دیدار استاد خسرو شاهی با مقامات مصر
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved