آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
تجدید چاپ دو کتاب از سیدقطب توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی
مرکز بررسی های اسلامی:

دفتر نشر فرهنگ اسلامی دو کتاب از سیدقطب را که توسط واحد تحقیقات مرکز بررسی های اسلامی تهیه شده تجدید چاپ نموده است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:


معرفی کتاب: ما چه می‏ گوییم

 
نویسنده: سید قطب
ترجمه و توضیحات: سید هادی خسروشاهی
چاپ بیست و سوم: 1391
قیمت: 3200 تومان

چاپ بیست و سوم کتاب «ما چه می‏ گوییم» نوشتۀ سید قطب، متفکر برجسته اسلامی تاریخ معاصر که به همت استاد سید هادی خسروشاهی ترجمه شده است، از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد.

آنچه که در این کتاب می‏ خوانید مجموعه‏ ای از مقالات شهید راه اسلام، سید قطب است که سال ها پیش به مناسبت‏ هایی در مطبوعات اسلامی چاپ قاهره منتشر گردیده و سپس در زمان حیات وی، تحت عنوان «دراسات اسلامیه» در مجموعه ‏ای گرد آمده و به شکل کتابی منتشر شده است. استاد خسروشاهی حوالی سالهای 46-1345 مقالات این کتاب را در برخی نشریات آن زمان مانند «ندای حق» و «استوار» در تهران و قم با امضای ابوصالح ترجمه و بعداً در قالب کتابی مستقل با عنوان «ما چه می‏ گوییم» منتشر کرده است. لذا این کتاب، مجموعه‏ ای از مقالات سیاسی ـ اجتماعی سید قطب است که وی عمدتاً در خصوص اهداف سازمان اخوان‏ المسلمین، ضرورت مبارزه با امپریالیسم و لزوم تشکیل حکومت اسلامی بحث می‏ کرد.

استاد خسروشاهی در یادداشتی بر چاپ جدید این کتاب، از تأثیرگذاری این کتاب در بین انقلابیون مسلمان ایران، افغانستان و پاکستان خبر می ‏دهد و به بیان نقل قول‏ هایی از شهید حنیف‏ نژاد، برهان‏ الدین ربانی (رهبر جمعیت اسلامی افغانستان)، قاضی امین وقاء (از رهبران حرکت اسلامی افغانستان) و... درباره تاثیرگذاری این کتاب بر آن ها و همراهانشان می‏ پردازد. این کتاب در ایام مبارزه انقلابیون مسلمان با رژیم پهلوی به همت «اتحادیه انجمن‎ های اسلامی دانشجویان در اروپا» با نام «سخن ما چیست؟» در بین دانشجویان ایرانی مقیم اروپا و آمریکا توزیع شد.

این کتاب از یک مقدمه و دوازده مقاله تشکیل شده است. استاد خسروشاهی در مقدمه‏ ای تحت عنوان: «سید قطب را بشناسیم» به معرفی سید قطب می‏ پردازد. ما چه می گوییم و چه می خواهیم، اسلام مبارزه می‏ کند، نظریۀ اسلام دربارۀ مشکلات اجتماعی، مردم را چگونه به اسلام دعوت کنیم، راه و روش ما، در زیر پرچم اسلام، فقط یک راه، بلوک غرب، بلوک شرق، اسلام آمریکایی، سخن اسلام درباره جنگ و صلح، عقیده و نبرد عناوین مقالات منتشر شده سید قطب در این کتاب هستند.


 
معرفی کتاب اسلام و صلح جهانی

نویسنده: سید قطب
ترجمه و توضیحات: زین العابدین قربانی ـ سید هادی خسروشاهی
چاپ هفتم: 1391
قیمت: 8125 تومان

کتاب «اسلام و صلح جهانی» نوشته ارزشمند سید قطب با ترجمه و توضیحات استاد سید هادی خسروشاهی و آیت‏ الله زین‏ العابدین قربانی از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد.

این کتاب ترجمه کامل «السلام العالمی و الاسلام» است که برای نخستین بار در سال 1342 به فارسی ترجمه و منتشر شد. سید قطب در این کتاب مباحث جالبی درباره صلح جهانی و پیمان‏ های نظامی و مسابقات تسلیحاتی و سیاست‏ های امپریالیسم در جهان مطرح می‏ کند و به مقایسه اهداف و نتایج جنگ و صلح‏ های اسلام و جنگ و صلح‏ های دیگران می‏ پردازد.

صلح جهانی و نظریه اسلام، ماهیت صلح در اسلام، آرامش درون و وجدان، صلح و آرامش در خانه، صلح و آرامش در جامعه، توازن اجتماعی، صلح جهان، و اکنون ... عناوین بخش‏ های هفت‏گانه این کتاب هستند.

سید قطب ـ که مخاطبان خود در این کتاب را ملت ‏ها و توده ‏های سراسر سرزمین نه استثمارگران و فئودال ها می‏ داند ـ در پایان کتاب می‏ نویسد: «و اینک وقت آن رسیده است که ملت‏ ها به بازیگری‏ های خیمه شب بازان و استثمارگران خاتمه داده، سرنوشت‏شان را خود به دست گیرند  و هر دست بازیگری را که با منافع آنها بازی می‏ کند، قطع نمایند... و اینک تنها راه باقیمانده نجات، بازگشت به سوی پرچم واحد اسلام است و امروز تنها همین پرچم، علامت رهایی است و کلمه اسلام آخرین کلمه ‏ای است که مسلمانان، بلکه هم انسان‏ ها را برای آزادی و امنیت و زندگی دعوت می‏ کند و همگی بایستی دور آن جمع شوند.»
   1391/10/20 13:15

دیداربا شخصیتهای بین المللی

تشریفات واتیکان
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved