آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
تجلیل از استاد سیدهادی خسروشاهی در همایش گرامیداشت مجله مکتب اسلام
همایش گرامیداشت 54 سال انتشار مجله درس‌هایی از مکتب اسلام با هدف تجلیل از بنیانگذاران این نشریه دهم اسفند از سوی اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه برگزار شد.

در این مراسم که افزون بر حضرت آیت‌الله سبحانی، جمعی از علما و فضلای حوزه‌های علمیه و شماری از نویسندگان و هیأت تحریریه گذشته مجله درس‌هایی از مکتب اسلام حضور داشتند، از 50 سال خدمات ارزشمند حضرات آیات ناصر مکارم شیرازی و جعفر سبحانی در پایه‌گذاری، مدیریت و نویسندگی در این مجله و جمعی از نویسندگان آن تجلیل شد.
 

سیدمرتضی اسماعیلی طبا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در ابتدای این مراسم با تقدیر از پایه‌گذاران مجله درس‌هایی از مکتب‌ اسلام، گفت: در آیین نکوداشت نیم قرن روشنگری سپاسگزار کسانی هستیم که در سال 1337 نخستین جرقه‌های این نشریه نورانی را در ظلمت ستم‌شاهی رقم زدند؛ مجله درس‌هایی از مکتب اسلام اگر پایدار مانده مرهون اخلاص بنیانگذاران و حمایت افرادی است که خود منشأ نور و علم بودند.

* هدایت مردم رسالت اصلی عالمان دین

همچنین آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری، مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به آیه «الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا»، اظهار کرد: بنیانگذاران ارجمند نشریه مکتب اسلام حضرات آیات مکارم شیرازی و سبحانی و شخصیت‌هایی که به پاس تلاش مداوم آنان در جبهه فرهنگی قلم زده‌اند و قدم برداشته‌اند، شب و روز نشناختند.

وی با بیان اینکه آن روز این بزرگواران، فضلای جوان حوزه بودند و امروز بر کرسی عالی مرجعیت تکیه زده‌اند، به عوامل تهدیدکننده شرایط آن روز اشاره کرد و گفت: در دوران طاغوت که تاریکی‌ها همه جا را فرا گرفته بود، رسالت اصلی عالمان دین گرفتن دست مردم و هدایت آنان از باتلاق ظلمت و تاریکی به سمت نور است.

سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر سخنران‌های این مراسم بود که از نشریه مکتب اسلام به عنوان نوری در ظلمت و چشمه‌سار زلال در دورانی که همه تشنه بودند و به دنبال آب می‌گشتند، نام برد و خدمات ارزشمند حضرات آیات مکارم شیرازی و سبحانی را در پایه‌گذاری و چاپ این نشریه وزین، ستود.

* تأثیر مجله مکتب اسلام در بالا بردن فرهنگ تشیع

در بخش دیگری از این مراسم محمود حکیمی از نویسندگان کشور به ذکر خاطراتی از دوران نویسندگی خود در مجله مکتب اسلام پرداخت و گفت: من را به عنوان داستان‌نویس برای کودکان و نوجوانان می‌شناسند اما همواره در سخنرانی‌هایم گفته‌ام که در مجله مکتب اسلام رشد کرده‌ام و حضرت آیت‌الله سبحانی مرا تشویق کرد‌ه‌اند.

وی با بیان اینکه چهار سال در دفتر مجله مکتب اسلام در تهران حضور داشته و این مجله در تهران و در سال 1348 بیش از 10 هزار مشترک داشته است، تصریح کرد: مجله مکتب اسلام در بالا بردن فرهنگ تشیع بسیار مؤثر و در فضای فکری و فرهنگی جامعه به ویژه در دوران رژیم ستم شاهی بسیار اثرگذار بود.

همچنین در این مراسم از حجت الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی (مدیر مرکز بررسی های اسلامی قم ) و حجج اسلام پیشوایی، فرج‌اللهی و مرحوم علامه دوانی و نیز محمود حکیمی از نویسندگان پیشکسوت مجله مکتب اسلام و حسینی‌خواه از توزیع‌کنندگان قدیمی مجله و خانم فتاحی نویسنده پایان‌نامه با موضوع مجله مکتب اسلام با اهدای لوح تقدیر و تندیس همایش تجلیل به عمل آمد.
 

در پایان این مراسم نیز از تمبر یادبود نشریه درس‌هایی از مکتب اسلام با حضور آیت‌الله سبحانی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان کشوری، استانی و حوزوی رونمایی شد..

گفتنی است، همایش گرامیداشت 54 سال انتشار مجله درس‌هایی از مکتب اسلام از سوی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌ رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد.
   1391/12/17 12:51

دیداربا شخصیتهای بین المللی

ديدار استاد خسروشاهي با مقامات مصر
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved