آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
کتاب «اخوان المسلمین چه می‌ گویند؟» پر فروش‌ ترین اثر بوستان کتاب شد
«اخوان المسلمین چه می‌ گویند و چه می‌ خواهند؟» اثر استاد سیدهادی خسروشاهی که درباره تحولات سیاسی مصر است، در مرداد ماه به عنوان پر مخاطب‌ ترین اثر این موسسه به کتابخانه‌ های شخصی راه یافت.

نادر یزدانی‌ نسب، مدیر بازاریابی و فروش موسسه بوستان کتاب در گفت‌ و گو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: این مرکز به تازگی کتاب‌ های متعددی درباره تحولات منطقه به چاپ رسانده که اغلب آن‌ ها از تالیفات همین نویسنده‌ اند.

وی «حرکت‌ های اسلامی معاصر» و «بیداری اسلامی در تونس» اثر سیدهادی خسروشاهی و «اسلام و تجدد در مصر با رویکرد انتقادی به اندیشه‌ های حسن حنیفی» نوشته نصرالله آقاخانی و «اسلام سیاسی؛ نگاهی به تاریخ و اندیشه حرکت‌ النهضة» را از جمله این مکتوبات معرفی کرد.

یزدانی با اشاره به تعطیلی دانشگاه‌ ها و فضاهای آموزشی در فصل تابستان و کاهش خریدهای کلی که ارگان‌ ها و نهادهای دولتی از ناشران داشته‌ اند، گفت: پیش از این اغلب موسسات بودجه خاصی را به خرید کتاب‌ های مربوط به تحولات روز اختصاص می‌ دادند، اکنون با کاهش این دسته از خریدها، شاهدیم که کتاب «اخوان المسلمین چه می‌ گویند و چه می‌ خواهند؟» از سوی مخاطبان عمومی با اقبال ویژه‌ ای مواجه شد. در حالی که مدت کمی از چاپ این اثر می‌ گذرد ـ 17 تیر ماه ـ نسخه‌ های زیادی از این کتاب به کتابخانه‌ های شخصی افراد راه یافته است.

استاد خسروشاهی در کتاب «اخوان المسلمین چه می‌ گویند و چه می‌ خواهند؟» در 12 فصل به معرفی رهبران این جنبش مانند حسن البنا، موسس اخوان المسلمین و حزب النهضه و دیگر احزاب پرداخته، ریشه تفکرات آن‌ ها را بررسی کرده و سوالات و ابهامات بسیاری را پاسخ داده است.

از آشنایی مولف با ادبیات و آثار فکری اخوان المسلمین بیش از 50 سال پیش می‌ گذرد. وی مطالعات گسترده‌ ای در این حوزه دارد و سه سال اخیر نیز به عنوان «رییس نهاد دیپلماسی جمهوری اسلامی در قاهره» اقامت داشته است.

خسروشاهی از سال‌ ها قبل به ترجمه و نشر آثار و مقالات رهبران فکری اخوان نظیر شهید سید قطب و برادرش محمد قطب پرداخته است. او در واپسین اثر خود به ارایه اطلاعات مستند، دقیق و قابل ملاحظه‌ ای از دوران تشکیلات جمعیت و چگونگی سازمان‌ دهی و اداره این جنبش اسلامی پرداخته است.

نخستین چاپ کتاب «اخوان المسلمین چه می‌ گویند و چه می‌ خواهند؟» را موسسه بوستان کتاب با شمارگان هزار نسخه در 392 صفحه وزیری به بهای 13 هزار تومان در فروشگاه‌ های بوستان کتاب در قم، مشهد، تهران و اصفهان عرضه کرده است.
   1392/6/19 11:43

دیداربا شخصیتهای بین المللی

دیدار استاد سید هادی خسرو شاهی با امام خمینی (ره)
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved