آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
رونمایی از 70 کتاب جدید نشر معارف و افتتاح فروشگاه مرکزی پاتوق کتاب در قم با حضور استاد خسروشاهی
مراسم رونمایی از 70 جلد کتاب چاپ سال 93 دفتر نشر معارف (وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها) و افتتاح شعبه مرکزی فروشگاه‌های زنجیره‌‌ای پاتوق کتاب در قم با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان و حجت الاسلام والمسلمین استاد خسروشاهی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام محمدیان (نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها) با تقدیر از زحمات ناشران، اظهار کرد: ناشران ارزشی در کشور فعالیت چشمگیری دارند که قابل‌تقدیر و ستایش است، بنابراین اگر افراد با افق دید روشن در این راه نشر کتاب قدم بردارند حرکتی مطلوب در کشور رقم می‌خورد.

مسعود پیرمرادیان نیز با اشاره به سابقه فعالیت نشر معارف، افزود: این انتشارات با سابقه ۱۵ساله خود بزرگ‌ترین انتشارات دانشگاهی است که حجم بالایی از اطلاعات را به مخاطبان خود عرضه می‌کند.

مدیر نشر معارف با اشاره به مشکلات کتاب‌خوانی در جامعه، تصریح کرد: اگر شهرهای بزرگی مانند مشهد، اصفهان، تهران و قم را نادیده بگیریم ملاحظه می‌کنیم که سرانه استفاده از کتاب در کشور بسیار پایین است.

وی با اشاره به فروشگاه‌های زنجیره‌ای پاتوق کتاب، عنوان کرد: بر اساس دیدگاه رهبر معظم انقلاب ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای سبب می‌شود تا کتاب به‌راحتی در دسترس عموم قرار گیرد و مجموعه ناشران انقلاب فرهنگی نیز بتوانند به‌راحتی کتاب‌های خود را در جامعه عرضه کنند.

پیرمرادیان با اشاره به کتاب‌های شناسایی‌شده برای توزیع در کتاب‌فروشی‌های ارزشی، عنوان کرد: تاکنون ۱۲ هزار جلد کتاب شناسایی‌شده است که حدود ۴ هزار جلد آن فعال و پویا است.

مدیر نشر معارف با اشاره به راه‌اندازی فروشگاه‌های پاتوق کتاب در سراسر کشور، تأکید کرد: در فاز اول این فروشگاه‌ها در مراکز استان‌ها تاسیس می‌شود و تاکنون در ۲۰ استان این حرکت انجام‌شده است و ۸ مرکز استان دیگر نیز تا پایان سال به فروشگاه‌های زنجیره‌ای پاتوق کتاب می‌پیوندند.

وی گفت: اگر شرایط به این‌گونه پیش برود تا پایان سال ۹۴ نیز در ۵۰۰ شهر کشور نیز این فروشگاه‌ها دایر می‌شود و شواهد نشان‌دهنده استقبال و سوددهی این فروشگاه‌ها است.

پیرمرادیان با اشاره به رسالت اصحاب رسانه در ایجاد فرهنگ‌سازی اجتماعی، خاطرنشان کرد: رسالت فرهنگ‌سازی اجتماعی در زمینه استفاده از کتاب تا حد زیادی بر عهده اصحاب رسانه است.

گفتنی است در این مراسم  سیدمحمود خسرو شاهی مدیر انتشارات کلبه شروق، حجت الاسلام اسماعیلیان رئیس اداره ارشاد اسلامی شهر قم، حجت الاسلام مستشار مشاور رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام رنجبران رئیس پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی، حجت الاسلام اسماعیلی مدیر بوستان کتاب، حجت الاسلام آل ایوب معاون پژوهشی مجمع جهانی اهل‌بیت (علیه السلام)، دیانی مشاور فرمانده سپاه علی ابن ابی‌طالب (علیه السلام)، بختیاری معاون فرهنگی سپاه علی ابن ابی‌طالب (علیه السلام) و علی نژاد شهردار منطقه ۷ نیز حضور داشتند.

 

 
   1393/9/4 14:25

دیداربا شخصیتهای بین المللی

سید جواد فضل الله ، استاد سید هادی خسروشاهی ، شمس الدین .. (در مکه مکرمه)
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved