آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
چرا آینده از آن اسلام است؟
اشاره : شهید نواب صفوی رابطه تنگاتنگی با حسن البنا داشته و با وی همکاری می کرد. نواب یکی از مقالات حسن البنا را با مقدمه ای که بر آن می نویسد در نشریات زمان خود به چاپ می رساند. البنا در این مقاله اثبات می کند که آینده از آن اسلام است و تمدن غرب رفتنی است. متن مقدمه نواب و سپس مقاله حسن البنا بدین شرح است:

براى مسرت روح پُرفتوح رادمرد مجاهد شهید حسن‏ البنا بنیان‏گذار جمعیت مسلمانان مبارز و مجاهدین حقیقى راه تعالى اسلام یعنى اخوان‏ المسلمین مصر ذیلًا به ترجمه مقاله‏ اى از آن رهبر با شهامت فقید که نمونه روح آتشین و کمال علاقه او به سربلندى عالم اسلام و زاییده ایمان و مبانى مقدس آئین آسمانى ماست مى ‏پردازیم تا ذهن‏ خوانندگان عزیز نسبت به میزان علاقه این واقعى که در جهاد فى سبیل‏ الله جام شهادت نوشید، واقف گشته و بدانند برخلاف متظاهرین به دین و ریاکاران ماسک ‏دار، مردان از جان‏ گذشته و فداکارى نیز در جهان هستند که سر در کف نهاده و براى اعتلاى پرچم مقدس مذهب اسلام جان و سر نثار مى ‏کنند، مرحوم حسن‏ البنا در مصر به افتتاح مکتبى مبادرت ورزید که امروز ده ‏ها هزار تن از شجاع ‏ترین و باشهامت ‏ترین جوانان و مردان دلیر مصرى پیرو آن مکتب مى ‏باشند و هم آن ها بودند که در حوادث جان‏ گداز کانال سوئز اسلحه به دست گرفته و از ناموس و شرف مسلمانان دفاع کردند.

در مقاله زیر، حسن‏ البنا رهبر جمعیت اخوان ‏المسلمین مصر با دلائل عقلى، نقلى، حسى و تاریخى اثبات مى ‏کند که آئین مقدس و تعلیمات درخشان اسلامى در جهان پیروز شده و قلوب افراد بشر را به نور خود منور خواهد ساخت ان‏شاء الله تعالى.» اینک ترجمه مقاله:

اسلام به یقین پیروز خواهد گشت

ما مسلمانان ایمان و اعتقاد تزلزل‏ ناپذیرى داریم که بى ‏شک اسلام پیروز خواهد گشت و دول و ملل اسلامى از قیود خانمان ‏برانداز تمدن کنونى آزاد گشته و نهضتى به ‏وسیله ملل مسلمان برپا گشته، رسالت پیشواى اسلام را صورت تحقق بخشیده سیادت و فرمانروائى و مجد و عظمت صدر اسلام را تجدید و پرچم مقدس این آئین را برتر از همه برخواهند افراشت. ما براى اثبات این پیش ‏بینى روشن و ایمان ثابت خویش، دلایلى در دست داریم.

دلیل سمعى : ما گفتار خداى متعال را مى‏ خوانیم که مى ‏فرماید: «والله متم نوره و لو کره الکافرون»، «یأبى الله الا ان یتم نوره»، «هو الذى ارسل رسوله بالهدى و دین الحق لیظهره على الدین کله»، «کتب الله لأغلبن انا و رسلى ان ‏الله لقوى عزیز»، «وعدالله الذین امنوا منکم و عملوا الصالحات لیستخلفنهم فى الارض کما استخلف الذین من قبلهم و لیمکنن لهم دینهم الذى ارتضى لهم و لیبدلنهم من بعد خوفهم امناً» ما هرگز در صحت این آیات تردید نداریم و ایمان کامل داریم که حق و درست بوده و به زودى گفتار حق و فرمایشات الهى به عالى ‏ترین مراحل رسیده و پرچم حق ما برافراشته خواهد گشت و اسلام به ‏زودى در جهان حکم‏ فرمایى خواهد کرد و خداوند توانا بیم و هراس ما را به‏ قدرت و به اذن خود مبدل به امن و آسایش خواهد نمود، گرچه کلیه آثار ظاهر، نشانه یأس و نومیدى و محرومیت باشد (حتى اذا استیئس الرسل و ظنوا انهم قد کذبوا جائهم نصرنا فنجى من نشاء ولایرد باسنا عن القوم المجرمین): حتى زمانى فرا رسید که پیامبران مأیوس گشته و گمان کردند که تکذیب شده ‏اند! یعنى رسالت‏شان پایمال و نابود گشته است، آنگاه یارى و نصرت خداوند آمد بر آن ها و سپس نجات یافت هر که خواهان نجات بود، و فشار و عذاب خداوند از تبهکاران، بازگشت ‏پذیر نخواهد بود.

دلیل تاریخى : کلیه تغییرات و حوادث تاریخى از زمان پیدایش اسلام به بعد، نشان مى ‏دهد که نیرومندترین و فعال‏ ترین پیش‏آمدى که در عالم انسانیت رخ داده، طلوع خورشید درخشان آیین مبین بوده و با وجود مشکلات و موانعى که در برابر پیشرفت آن عرض ‏اندام نموده و خطراتى که بر گِرد آن خط زنجیر کشیده و زحمات طاقت ‏فرسائى که ملل اسلامى را احاطه کرده است، همچنان نور ایمان در قلوب پیروان این دین متجلى و عزم آنان آهنین و براى مبارزه و ادامه جهاد مقدس خود بیش از پیش ثابت قدم و پاى برجا و بر عهد خویش استوار بوده و مى‏ باشند و با همین نیروى ایمان و اتکاء به خداوند و دستورهاى باهره رسول اکرم پیشواى معظم، حضرت محمد (ص) بود که ارتش اسلام با قلت بضاعت و سلاح غیرمکفى در اقطار جهان شاهد پیروزى را در آغوش کشیده و به فرماندهى افراد شجاع و باایمان فاتح و سربلند خواهد گشت.

هنگام هجوم لشگریان تاتار، دستگاه خلافت درهم شکست و ارتش اسلامى پراکنده گردید و نیروهاى موجود متفرق شدند، خیال‏ بافان جبان گمان کردند کار به آخر رسیده! اما در همان حال معجزه‏ اى به‏ وقوع پیوست و به‏ره برى انوار مقدس اسلام، نخست همان جنگجویان وحشى به اطراف گریخته و بعد زیر پرچم دولت معنوى اسلام ایمان آورده و مسلمان شدند.

یک‏ بار دیگر نیز مردم روى زمین این وضعیت را دیدند و آن موقعى بود که اروپاى متعصب، نمى ‏گویم «مسیحى»، بلکه اروپاى وحشى بر تمدن درخشان مسلمین چیره گشت و امواج سرکش قشون صلیبیون مانند سیل خروشان رو به کشورهاى مسلمان سرازیر گشت، اما صلاح ‏الدین ایوبى آن ها را سرکوب نموده به دور ریخت».

یادواره شهید نواب / سید هادی خسروشاهی / ص ١٨٧ – ١٨٨

 
منبع : مجله الکترونیکی اخوت
   1393/10/14 13:31

دیداربا شخصیتهای بین المللی

دیدار استاد خسرو شاهی با جرج جرداق
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved