آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد

 
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
به کوشش سید محمود خسروشاهی
کتاب «امام موسی صدر مصلح بزرگ اجتماعی» منتشر شد

کتاب امام موسی صدر مصلح بزرگ اجتماعی به کوشش سید محمود خسروشاهی و توسط انتشارات ادیان و مذاهب منتشر شد. این کتاب که شامل مجموعه‌ مقالات، سخنرانى ‌ها و مصاحبه‌ هاى استاد سید هادی خسروشاهى درباره‌ امام موسی صدر می باشد در ۴۲۴ صفحه و به قیمت ۱۷ هزار تومان عرضه شده است.

مهمترین عناوین این کتاب که در ۱۴ فصل تدوین شده است عبارتند از : امام موسى صدر خورشيدى همچنان درخشان - بررسی فعاليت‌ هاى امام موسى صدر در سطح روحانيون و سياست‌ مداران و روشنفكران - امام موسى صدر استمرار راه سيد جمال‌ الدين اسدآبادى - جنبش اَمَل و امام موسى صدر - فعاليت ‌هاى اجتماعى امام صدر - امام موسى صدر، مردى دموكرات - مواضع امام موسی در قبال جنگ داخلی لبنان و قضیه فلسطین - امام موسى صدر و مجلس اعلاى اسلامى شيعيان - نقش امام صدر در ايجاد گروه ‌هاى مقاومت لبنان - سيد جمال و امام موسى صدر احياگران انديشه دينى - امام صدر، مورد احترام فرق و مذاهب مختلف - امام موسى صدر و ايجاد تحول در لبنان - موضوع‌ شناسى افكار و انديشه‌ هاى امام موسى صدر - علل ناپديد شدن امام موسى صدر و بررسی ابعاد آن همراه با گزارشی مفصل از روند پی گیری این قضیه در دادگاه های ایتالیا
 
در بخشی از مقدمه این کتاب به قلم مهندس محسن کمالیان آمده است:

بى ‌شك تلاش ‌هاى جدى، دردمندانه و مؤثر دو دهه اخير استاد خسروشاهى جهت احيای ياد، نام، انديشه و سيره امام صدر در جامعه ايران، نتيجه شناخت عينى و جامعى است كه ايشان طى ربع قرن رابطه مستمر با آن بزرگوار به دست آورده است. استاد خسروشاهى امام صدر را يك مصلح برجسته فرهنگى و اجتماعى اين روزگار و يكى از سرآمدان حركت روشنفكرى دينى زمان حاضر مى ‌داند كه نظرات و انديشه ‌هاى نوينى داشت و در‌صدد بود با وفادارى به فقه جواهرى و نيز حكمت متعاليه، قرائت ‌هايى جديد از اسلام را مطابق با شرايط زمان و مكان ارائه نمايد. ايشان امام صدر را جزو معدود رهبران اسلامى مى ‌داند كه در‌صدد برآمدند در گوشه ‌اى از اين جهان متكثر يك جامعه اسلامى شيعى نمونه بسازند تا با اداره كردن آن عملاً به جهانيان نشان دهند كه اسلام و مكتب اهل بيت (علیهم السلام) قادر است جامعه را اداره كند و باز معتقد است كه امام صدر نه تنها در‌صدد برپاكردن و سپس اداره يك جامعه اسلامى شيعى برآمد، بلكه در روزگار ما اصلاً ايشان بود كه اين حركت را آغاز كرد.

استاد خسروشاهى امام صدر را يكى از پيشگامان بحث «تقريب بين مذاهب اسلامى» در روزگار ما مى‌ داند كه با عضويت در «مجمع البحوث الاسلامى» در قاهره و نيز با حضور فعال و مؤثر در تمامى كنفرانس ‌هاى اسلامى، در ايجاد تقريب و وحدت ميان مسلمين فعاليت بسيارى داشت. ايشان همچنين امام صدر را يكى از معماران و بلكه پيشتاز بحث «وحدت، تعايش و ديالوگ اديان» مى ‌داند، آن هم در روزگارى كه رفتن به كليسا و سخنرانى كردن زير صليب حضرت مسيح، بين روحانيون و علما يك اقدام ضدّ ارزش! بود. استاد البته اهميت حركت امام صدر در مسير تقريب مذاهب و تعايش اديان را صرفاً از اين جنبه نمى ‌داند كه آن بزرگوار موفق گرديد با بزرگان اهل سنت و مسيحيت در فضايى صميمانه به گفت ‌و گو برخيزد!
 
استاد اهميت حركت امام صدر را در اين مى ‌داند كه آن بزرگوار با درك صحيح شرايط زمان و مكان و با در پيش گرفتن روش‌ هاى نوگرايانه موفق گرديد بدون آنكه حتى ذره ‌اى از اصول و مواضع اسلام و تشيع عدول كند، فضايى آكنده از اعتماد و محبت ميان شيعيان و اهل سنت و مسيحيان برقرار سازد و يك پيوند مستحكم همكارى و داد و ستد سازنده در عرصه‌ هاى اجتماعى و سياسى ميان آن ها برپا نمايد. استاد خسروشاهى واقع ‌بينانه اعتقاد دارد كه اگرچه انديشه و سيره امام صدر جوابگوى بسيارى از مشكلات امروز جامعه اسلامى ما هست، اما شرايط زمان و مكان ممكن است تغيير يابد و با گذشت زمان نيز تدريجاً مسائل جديد ممكن است پديد آيد. و از همين رو اعتقاد دارد كه بايد با استناد به موازين خاص و با حفظ اصول ثابت و مورد اعتبار از لحاظ سابقه دينى و تاريخى، در انديشه و سيره امام صدر بازنگرى كرد و در تكميل آن ها كوشش نمود.
 
برای تهیه این کتاب ارزشمند می توانید در تهران به کتابفروشی روزنامه اطلاعات واقع در خیابان انقلاب و در قم نیز به کتابفروشی کلبه شروق واقع در ابتدای خیابان شهدا مراجعه نموده یا با مراکز پخش انتشارات ادیان و مذاهب تماس بگیرید.

مرکز پخش: قم - تلفن:۳۲۸۰۲۶۱۰-۳۲۸۰۳۱۷۱ مرکز پخش تهران - تلفن: ۶۶۹۷۳۲۰۳
   1393/11/13 14:11

دیداربا شخصیتهای بین المللی

دکتر سحابی ، آیت الله طالقانی ، مهندس بازرگان ، بدیع زادگان ، استاد سید هادی خسروشاهی (گلشهر کرج)
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved