آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
گفتگوی خبرهمدان با استادخسروشاهی برنده جایزه مفاخر جشنواره بین المللی سینوی

گفتگوی خبرهمدان با استاد خسروشاهی برنده جایزه مفاخردرجشنواره بین المللی سینوی

سئوال: ضمن تبریک این انتخاب بفرمایید که مقاله ارائه شده توسط جنابعالی چه ویژگی داشت و در چه زمینه بود؟
جواب: ضمن تشکر از حسن ظن دوستان محترم در انتخاب اینجانب به عنوان برنده جایزه مفاخر در جشنواره بین المللی سینوی، باید بگویم که درواقع این انتخاب فقط به خاطر ارائه مقاله درباره سید جمال الدین حسین اسدآبادی، در جشنواره نیست.
البته مقاله من درباره دیدگاه سید در رابطه با «عامل محرک تاریخ» است که فلاسفه و شخصیت های برجسته در سراسر جهان، دیدگاه های مختلفی دارند و سید جمال الدین عامل اصلی محرک تاریخ را تحول ذاتی و تغییر درونی یک فرد و یا یک ملت می داند که بدون این تغییر بنیادی، تحول و تغییر جامعه امکان پذیر نیست.. بهرحال با صرف نظر از مقاله ارائه شده، به نظرم انتخاب اینجانب توسط مسئولین محترم انتخاب ها در جشنواره، با توجه به تلاش و کوشش نیم قرنی اینجانب درباره سید جمال الدین انجام گرفته است.. به طور اجمال می توانم عرض کنم که اینجانب در طول پنجاه سال گذشته به هر کجای دنیا که سفر کرده ام به دنبال آثار و مقالات و نامه های سید و جمع آوری آن ها بوده ام که یک بار مجموعه این آثار در ایران و در قم در 7 جلد چاپ شد و سپس 5 سال پیش به هنگام اقامت در مصر، مجموعۀ تکمیل شده آن، تحت عنوان: «الاعمال الکامله للسید جمال الدین الحسینی» در «قاهره» از سوی معروفترین ناشر مصری ـ مکتبه الشروق الدولیه ـ در 9 جلد و سه هزار و پانصد صفحه منتشر گردید. بهرحال به نظرم این تنها مجموعه ای است در سطح جهان اسلام و عرب که از طرف یک پژوهشگر منتشر شده است.

سئوال:نظر جنابعالی در خصوص برگزاری جشنواره بین المللی سینوی چیست؟
جواب: برگزاری جشنواره بین المللی سینوی، در شرایطی که دیگران اغلب شخصیت های برجسته ایرانی از جمله ابن سینا، خیام، سید جمال، مولوی و غیره را غیرایرانی و منسوب به خود معرفی می کنند و حتی جشنواره هایی هم به این مناسبت ها برپا می دارند، اقدام جمهوری اسلامی ایران در این زمینه یک ضرورت بود که خوشبختانه از ابن سینا آغاز شده و امیدوارم که در مورد دیگر شخصیت ها هم استمرار یابد..

سئوال:پیشنهاد شما برای دائمی شدن این جشنواره بین المللی چیست؟
جواب: برای استمرار کارهای جشنواره بین المللی سینوی، به نظر من باید یک کمیتۀ دائمی، با اهداف مشخص و با شرکت شخصیت های فرهیخته ایرانی و غیرایرانی تشکیل شود تا بتواند هر چند سال یکبار، درباره یک شخصیت و یا یک موضوع مشخص جشنواره ای ترتیب دهد که آثار فرهنگی ـ اجتماعی ثمربخشی خواهد داشت.. بدون ایجاد یک کمیتۀ کاری دائمی که به طور پیوسته بتواند موضوعات مورد نیاز را پی گیری کند، عملی شدن و تحقق این هدف بزرگ امکان پذیر نخواهد بود... امیدوارم که در جمعبندی پایان این جشنواره، تشکیل این کمیتۀ کاری دائم، به تصویب برسد. انشاءالله.

   1389/1/19

دیداربا شخصیتهای بین المللی

استاد سید هادی خسروشاهی ، شیخ عیسی اهری ، محمد اسنقی ، علی حجتی کرمانی ، سید باقر خسروشاهی ، محمد حس
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved