آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
دکتر لاریجانی در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی مرکز بررسی‌های اسلامی: آثار استاد خسروشاهی از جامعیت برخوردار است
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (جمعه، 10 مهرماه) با حضور در منطقه پردیسان شهر مقدس قم، در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی مرکز بررسی‌های اسلامی شرکت کرده و به سخنرانی پرداخت.

دکتر لاریجانی در آغاز این مراسم با اشاره به تلاش حجت الاسلام والمسلمین خسروشاهی در جمع آوری بیش از 40 هزار کتاب و تأسیس این کتابخانه عمومی گفت: از این استاد بزرگوار همین انتظار می رفت که مجموعه اقدامات فرهنگی خود را تبدیل به یک جریان مستمر در جامعه کند البته این محقق و استاد بزرگوار، فردی دانشمند و خوش سلیقه بوده و از ابتدای فعالیت علمی خود نشان داد که نسبت به مسائل عالم اسلام حساس است.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه استاد خسروشاهی از یک فکر و نگاه بسیار باز برخوردار است، افزود: یکی از ویژگی های برجسته ایشان این بود که کتب بزرگان و دانشمندان را به خوبی گردآوری، تنظیم و چاپ کرد؛ همچنین یکی دیگر از ویژگی های این استاد بزرگوار این بود که ایشان بسیار دنیا دیده بودند که این موضوع به علت سفرهای بسیار به کشورهای مختلف بوده است.

وی ادامه داد: آثار استاد خسروشاهی نشان می دهد که ایشان از یک پختگی در مسائل مختلف جهان اسلام برخوردار بود به طوری که ایشان آثاری در رابطه با اخوان المسلمین به ویژه پس از بیداری اسلامی به چاپ رساندند؛ همچنین این استاد بزرگوار سوابق تاریخی عالم اسلام را به خوبی دریافت و ارتباط مطلوبی با بزرگان و شخصیت های مهم عالم اسلام داشتند.

دکتر لاریجانی با اعلام اینکه آثار استاد خسروشاهی دارای محورها و ویژگی های فرهنگی، دینی و سیاسی بوده است، گفت: خوشبختانه آثار ایشان از یک دربرگیری و جامعیتی برخوردار بود.

وی با اشاره به آثار مثبت ساخت کتابخانه عمومی مرکز بررسی های اسلامی گفت: خوشبختانه در این کتابخانه آثار بسیار مهمی جمع آوری شده و استاد خسروشاهی با این اقدام تجربه خوبی را از خود با یادگار گذاشتند؛ از این رو این اقدام مفید است که بزرگان و دانشمندان ما که دارای کتب و آثار بسیاری هستند، این کتب را جمع آوری و به یک مرکز عمومی کتابخانه تبدیل کنند.

رئیس مجلس ادامه داد: البته شهرداری و دولت کتابخانه های عمومی بسیاری ایجاد می کند اما آثار این کتابخانه ها عمیق نیست و انتخاب کتب حالت متداول دارد؛ اما کتابخانه عمومی استاد خسروشاهی دارای کتاب های برگزیده و متفاوت است و بر این اساس، دولت باید کمک شایانی را برای تکمیل این کتابخانه ارائه کند.

وی با اشاره به ساخت کتابخانه عمومی مرکز بررسی های اسلامی در منطقه پردیسان شهر مقدس قم گفت: این منطقه دچار کمبود امکانات شهری است و تأسیس اینگونه مراکز می تواند بسیار مفید باشد؛ البته در سال های اخیر در شهر قم کتابخانه های تخصصی بسیاری ایجاد شده که این موضوع هم اقدامی ارزشمند بوده و برای اقدامات پژوهشگران مثبت است.

دکتر لاریجانی ادامه داد: با توجه به رشد اقدامات پژوهشی در شهر قم این موضوع ضروری بود که کتابخانه های تخصصی و جامع ساخته شود.

پس از آنکه کتابخانه عمومی مرکز بررسی های اسلامی با حضور دکتر لاریجانی مورد بهره برداری قرار گرفت، رئیس مجلس شورای اسلامی از بخش های مختلف این کتابخانه بازدید کرد.

لازم به ذکر است که در این مراسم بزرگانی همچون آیت الله سبحانی، آیت الله علوی بروجردی، آیت الله هاشم زاده هریسی، حجت الاسلام والمسلمین نواب، دکتر مجیدی رئیس کتابخانه مجلس، سیدمهدی طالقانی، استاندار قم و مدیرکل ارشاد استان قم در این مراسم حضور داشتند.

کتابخانه عمومی مرکز بررسی های اسلامی در مساحتی به وسعت 3 هزار و 600 متر و با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان توسط حجت الاسلام و المسلمین خسروشاهی تأسیس شده است.

 


   1394/7/12 11:30

دیداربا شخصیتهای بین المللی

شهيد عباس الموسوى - الموسوى (جنبش امل اسلامى) - شيخ عثمان (رئيس حركت اسلامى كردستان) - سيدهادى خسروشاهى - راشد الغنوشى - مصطفى مشهور
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved