آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
همزمان با عید سعید غدیر خم کتابخانه عمومی مرکز بررسی های اسلامی در قم افتتاح شد
به گزارش ایرنا، رییس مرکز بررسی های اسلامی در این مراسم با بیان اینکه سنگ بنای این کتابخانه از سال 1329 در سن 11 سالگی با خرید نخستین کتاب توسط اینجانب زده شد، گفت: از همان زمان تلاش کردم کتاب های گوناگونی را جمع آوری کنم که در طی این سال ها برخی از آنها به کتابخانه های مختلفی در سطح کشور اهدا شده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خسروشاهی با بیان اینکه برخی از کتاب های موجود در این کتابخانه در کشور منحصر به فرد و تَک است، اظهار کرد: تاکنون بالغ بر 70 هزار جلد کتاب جمع آوری شده و هزینه ساخت این کتابخانه با هزینه شخصی و کمک تعدادی از افراد نیکوکار تامین شده است.

مجری ساخت کتابخانه عمومی مرکز بررسی های اسلامی نیز در این آیین از وقف شدن این کتابخانه خبر داد و گفت: با هدف بهره مندی طلاب ساکن منطقه پردیسان، کار ساخت کتابخانه از سال 1387 شروع شد و با همکاری وزارت راه و شهرسازی زمین کتابخانه تامین و حدود سه میلیارد تومان تاکنون هزینه ساخت این کتابخانه شده است.

سید مصطفی آقایی با بیان اینکه هنوز بخش هایی از کتابخانه مذکور تکمیل نشده است، خواستار مساعدت و همکاری مسوولان در تکمیل این کتابخانه شد و خاطرنشان کرد: این کتابخانه ظرفیت اضافه کردن یک طبقه دیگر را نیز دارد که می تواند مورد استفاده ساکنان منطقه پردیسان به ویژه حدود پنج هزار خانواده طلاب حوزه علمیه که در اطراف ساختمان کتابخانه سکونت دارند، باشد.

مدیر اجرایی مرکز بررسی های اسلامی در حاشیه افتتاح این کتابخانه در گفت وگو با ایرنا درباره این کتابخانه گفت: این کتابخانه دارای ویژگی ها و مشخصات و امکاناتی است که می تواند جوابگوی نیازهای پژوهشگران و فرهیختگان باشد و نیز می تواند نمونه هایی از یک مرکز فرهنگی با استانداردهای بین المللی به شمار برود که از جنبه های مختلف نسبت به کامل بودن آن اندیشیده شده و اهتمام لازم به کار گرفته شده است.

سید محمود خسروشاهی خاطرنشان کرد: کتابخانه فوق در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع با چهار هزار مترمربع زیربنا در چهار طبقه طراحی شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه کتابخانه عمومی مرکز بررسی های اسلامی از چند سو در نزدیکی مراکز گوناگون علمی دیگر مانند دانشگاه های مفید و قم قرار داد، برای طراحی و ساخت آن ویژگی هایی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: محوطه و حیاط مرکزی با توجه به فضای نیمه باز کتابخانه و اطراف آن، تامین نور کتابخانه از طریق کنترل نور روز به عنوان هدف و توجه به مفهوم مخزن، جداسازی تردد و فضای خواهران و برادران، ایجاد فضایی شفاف برای رهیابی داخل به خارج و نمایان بودن دسترسی ها و بهره گیری از مظاهر معماری اسلامی و ایرانی ازجمله ویژگی های آن است.

خسروشاهی اضافه کرد: مخزن کتاب با ظرفیت 100هزار جلد کتاب در حدود 500 مترمربع، سالن اجتماعات یا محل برگزاری همایش ها با ظرفیت 150 نفر در 200 مترمربع، سالن مطالعه آقایان با ظرفیت اولیه 160 نفر با حدود 320 مترمربع، سالن مطالعه بانوان با ظرفیت 160 نفر در بیش از 325 مترمربع، محوطه انتخاب کتاب 40 مترمربع، محوطه سمعی وبصری در 60 مترمربع و مخزن نشریه ها و کتاب های مرجع با مخزن باز موقت با ظرفیت 15 هزار جلد کتاب در حدود 80 مترمربع مساحت ازدیگرویژگی های این کتابخانه می باشد.

وی گفت: پیش بینی بخشی برای بایگانی و نگهداری اسناد و نشریه ها از دیگر ویژگی های این کتابخانه است که در آن، منابع و اسنادی که از نیم قرن پیش توسط حجت الاسلام والمسلمین استاد سید هادی خسروشاهی جمع آوری شده است و علاوه بر ایران، نشریات بسیاری از کشورهای دیگر را نیز در برمی گیرد.

خسروشاهی خاطرنشان کرد: برای تسهیل در امر مطالعه، امکان استفاده از نرم افزارهای اسلامی و آثار بزرگان دینی به وسیله شبکه رایانه ای در سالنی مجزا در کتابخانه، برای مراجعه کنندگان فراهم شده است.

وی اظهار کرد: به یاری پروردگار متعال با بازگشایی فاز نخست؛ کتابخانه مرکز بررسی های اسلامی، پذیرای قدوم اهل مطالعه و تحقیق است و امید می رود که به زودی این کتابخانه با توسعه لازم و گسترش مخزن به یکی از غنی ترین و جامع ترین کتابخانه های استان قم تبدیل شود.

کتابخانه عمومی مرکز بررسی های اسلامی در منطقه پردیسان در بلوار شهید احمد کوچکی، خیابان شهید رودکی برای استفاده عموم ساخته شده است.

مرکز بررسی های اسلامی با هدف نشر و اشاعه فرهنگ و تفکر اصیل اسلامی در مقیاسی وسیع و جهانی در سال 1352 توسط حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خسروشاهی، در حوزه علمیه قم تاسیس شد و به عنوان یکی از واحدهای فرهنگی وعلمی وابسته به حوزه علمیه، فعالیت های خود را در عرصه های گوناگون در سطح جهانی آغاز کرد. 
   1394/7/12 12:26

دیداربا شخصیتهای بین المللی

دیدار استاد خسرو شاهی با پاپ
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved