آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
سید محمود خسروشاهی: برای ساخت کتابخانه از تکنولوژی مدرن بهره برده‌ایم
به گزارش خبرگزاری موج از قم، حجت الاسلام سيد محمود خسروشاهی در مراسم افتتاح ساختمان کتابخانه عمومی مرکز بررسی های اسلامی در اظهار داشت: خدا را شاکريم که همزمان با عيد سعيد غديرخم، کتابخانه عمومی اين مرکز با حضور رئيس مجلس شورای اسلامي و آيت الله سبحانی در منطقه پرديسان قم افتتاح ‌شد.
 

وی اظهار داشت: اين کتابخانه داراي ويژگی ها و مشخصات و امکاناتی است که می توان گفت جوابگوی نيازهای خيل انبوه اهل علم خواهد بود و می تواند نمونه‌هايی از يک مرکز فرهنگی با استانداردهای بين المللی به شمار برود که از جنبه‌های گوناگون نسبت به کامل بودن آن انديشيده شده و اهتمام لازم به کار گرفته شده است.

مدير اجرايی مرکز بررسی های اسلامی افزود: کتابخانه عمومی مرکز بررسی های اسلامی در زمينی به مساحت ۵ هزار مترمربع با ۴ هزار متر زيربنا در ۴ طبقه طراحی شده است.

وی تصريح کرد: با توجه به اينکه کتابخانه در قالب يک محوطه وسيع علمی قرار گرفته و از چند سو در نزديکی مراکز مختلف علمی ديگر مانند دانشگاه مفيد و دانشگاه قم قرار داد، برای طراحی و ساخت آن گزينه‌های پنجگانه‌ای در نظر گرفته شده است.

خسروشاهی افزود: ساختمان کتابخانه مرکز بررسی های اسلامی، پس از مطالعه دقيق با توجه به اقليم آن و عملکرد فعلی و آينده اين کتابخانه و با در نظر گرفتن الگوهای بومی منطقه، طراحی و ساخته شده است.

وی افزود: زيرزمين کتابخانه با مساحتی بالغ بر ۱۲۷۸ متر شامل بخش‌های مخزن کتاب با ظرفيت ۱۰۰هزار جلد کتاب در حدود ۵۰۰ مترمربع، سالن اجتماعات يا محل برگزاری همايش‌ها با ظرفيت ۱۵۰ نفر در ۲۰۰ مترمربع و اتاق صحافي همراه با سرويس‌های ضروري بهداشتی، آبدارخانه و تأسيسات است.

مدير اجرايی مرکز بررسی های اسلامی در بخش ديگر سخنان خود در رابطه با مرکز بررسی های اسلامی گفت: مرکز بررسی های اسلامی» با هدف نشر و اشاعه فرهنگ و تفکر اصيل اسلامی در مقياسی وسيع و جهانی در دهه ۵۰ شمسی - ۱۳۵۲ - توسط حجت الاسلام والمسلمين سيد هادی خسروشاهی، در حوزه علميه قم تأسيس شد و بلافاصله به عنوان يکی از واحدهای فرهنگی-علمی وابسته به حوزه علميه شکوفای قم، فعاليت های خود را در عرصه‌های مختلف و در سطح جهانی آغاز کرد و در نخستين گام‌ها، موفق به ارائه برنامه‌هايی نو در ساحت انديشه اسلامی و عرضه و نشر کتاب‌ها و رسائل فکری شد که ويژگی اصلي آن توجه به مقتضيات زمان و مکان و شناخت نيازهای جديد و عصری بود.

منبع: خبرگزاری موج
 
   1394/7/13 13:46

دیداربا شخصیتهای بین المللی

دیدار استاد خسرو شاهی با علما
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved