آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
سخنان جناب آقای مهندس آقایی در مراسم افتتاحیه کتابخانه عمومی مرکز بررسی‌های اسلامی
مهندس آقایی مجری ساخت کتابخانه عمومی مرکز بررسی های اسلامی نیز در این آیین سخنان کوتاهی را ایراد نمود که در ادامه متن آن را می خوانید:
 

بسم الله الرحمن الرحیم

بنده هم خیر مقدم عرض می کنم خدمت حضرت آیت الله سبحانی و همچنین جناب دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و استاندار محترم قم و همچنین سایر عزیزان و بزرگوارانی که در مجلس حضور دارند.

بنده هم تبریک عرض می کنم عید سعید غدیرخم را خدمت بزرگواران و همچنین به دلیل بروز فاجعه ی غم بار منا و از دست رفتن صدها تن از عزیزان هموطنمان، تسلیت عرض می کنم.

همین طور که حاج آقا خسروشاهی فرمودند من یک گزارش کوتاهی باید عرض کنم از روند ساخت این کتابخانه. چون وقت محدود است خیلی خلاصه عرض می کنم.

در سال 1387 حاج آقا خسروشاهی تصمیم گرفتند کتابخانه ای را احداث کنند که آثار و کتاب‌های ارزشمند نفیسی را که دارند در آن نگهداری کنند تا مورد استفاده عموم قرار گیرد. بنا به توصیه ی حاج آقای نواب زمین در شهرک پردیسان انتخاب شد به دلیل اینکه حدود ده هزار واحد مسکونی برای طلاب عزیز در شهرک پردیسان در حال ساخت بود و فاقد کتابخانه...

نهایتاً با همکاری وزارت مسکن و شهرسازی زمینی که الان در آن حضور داریم به مساحت 5 هزار متر مربع واگذار شد به ایشان با پرداخت هزینه در چهارچوب ضوابطی که سازمان مسکن و شهرسازی داشتند. بر اساس همین زمین، طراحی لازم انجام شد و همین طور که فرمودند با هزینه ی شخصی حاج آقا خسروشاهی و همچنین کمک یکی دو نفر خیرین که اسمشان را فرمودند ـ حاج آقای سلیمانی و همچنین کمکی که حاج آقای نواب داشتند ـ عملیات ساخت کتابخانه شروع شد و ادامه پیدا کرد. فراز و نشیب هایی داشت به دلیل مسائل مالی، اما به طور کلی این بنا در مساحتی حدود 3600 متر مربع و با هزینه زیاد، ساختمان آماده بهره برداری شد.

البته ساختمان نواقصی دارد به دلیل کمبود بودجه ای که هست، قسمت های مهم مثل موتورخانه تاسیسات و آسانسورها و همین طور تکمیل محوطه سازی انجام نشده است و این کارها باقی مانده است. همچنین قسمت مهمی که باید روی آن تاکید شود، سیستم پیشرفته و مدرن آتش نشانی و اطفاء حریق است که برای این ساختمان لازم است، و چون هزینه ی بالایی دارد  فعلا سیستم معمولی نصب شده است.

این کتابخانه دارای دو سالن مطالعه برای بانوان و آقایان، مخزن کتاب، سالن اجتماعات، سالن مطالعه اساتید و اطاق های تحقیقاتی می‌باشد و همچنین دارای یک میهمان سرا که در طبقه فوقانی ساخته شده است. در این ساختمان از لحاظ زیرساخت تمام تاسیسات مدرن در آن لحاظ شده است و به محض تامین بودجه می‌توانیم سیستم‌های پیشرفته را چه از لحاظ تاسیساتی چه از لحاظ صوتی و از لحاظ حفاظتی و اطفاء حریق در آن نصب کنیم و البته پایه گذاری ساخت طبقه چهارم هم انجام پذیرفته که در صورت به وجود آمدن شرایط، اضافه خواهد شد.

چون وقت کم است من صحبت هایم را خلاصه می کنم. عرض کنم که ساخت این کتابخانه کمک بزرگی به رشد طلاب و همچنین استفاده ای که طلاب می توانند بکنند، داشته و همین اطراف این ساختمان که کتابخانه ساخته شده حدود 5 هزار واحد است که خانه های طلاب است و در آن زندگی می کنند. در طول مدت روندی که این ساختمان در حال ساخت بود، بارها و بارها مراجعه می کردند و زمان افتتاح و بهره برداری این ساختمان را جویا می شدند که الحمدالله در این روز عزیز افتتاحیه انجام شد و انشاء الله به طور کامل می تواند مورد استفاده طلاب عزیز قرار گیرد و انشاءالله نواقص این ساختمان از لحاظ سیستم های تاسیساتی، آسانسور و حفاظتی هم انجام می شود که بتواند به طور کامل مورد استفاده بزرگواران و طلاب عزیز قرار گیرد و البته حاج آقا خسروشاهی تأکید کردند که هر چه زودتر کتابخانه به طور رسمی وقف شود ولی متأسفانه چون هنوز فاقد پروانه و پایان کار هستیم. این امر هنوز تحقق نیافته است که امیدواریم با همت مسئولان شهری این امر تحقق یابد.

 
   1394/7/15 12:08

دیداربا شخصیتهای بین المللی

شیخ راشد الغنوشی رهبر حرکت اسلامی تونس ـ استاد سید هادی خسروشاهی
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved