آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
آیت‌الله سبحانی: عاملان جنایت نارداران را محاکمه کنید
آیت‌الله العظمی سبحانی در پی حمله اخیر نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان به عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در منطقه نارداران که منجر به شهید و زخمی شدن گروهی از شیعیان شد، در نامه‌ای به رئیس جمهور آذربایجان ضمن محکوم کردن این جنایت از وی خواستند تا ترتیبی دهد که بار دیگر این نوع جریان هاى ناگوار پیش نیاید.
مرجع عالیقدر شیعیان در این پیام خطاب به «الهام علی اف» گفتند: بالاخره این روزهاى تلخ مى گذرد و تاریخ همه این حوادث را ضبط مى کند، اما آنچه که براى شما و دولت شما مى ماند نام نیک است یا نام دیگر. متن کامل نامه آیت الله سبحانی به رئیس جمهور آذربایجان به شرح زیر است:

ریاست محترم جمهورى آذربایجان، جناب آقاى الهام على اف
سلام علیکم
کلمه آزادى شیرین‌ترین واژه اى است که به گوش انسان‌ها رسیده و پیوسته از استماع آن لذت مى برند. شیرین‌تر از آن این است که این پیام شادى را در زندگى خود مشاهده کنند، در این موقع است که این نعمت معنوى با چیزى برابرى نمى کند.
ملت آذربایجان سالیان درازى زیر یوغ استعمار شوروى سابق زندگى کرده و فشارهاى همه جانبه را متحمل شده‌اند، پس از فروپاشى این نظام تحمیلى، نسیم آزادى بر این منطقه وزید وروح آزادگى در کالبد همه آذرى‌ها اعم از مسلمان و غیر مسلمان دمیده شد و شادمان بودند که همگان به شیوه برادرى و برابرى در کنار هم زندگى خواهند کرد و به عقاید ومراسم یکدیگر احترام گذارد.
اما گزارش هاى موثق رسیده است که در منطقه نارداران به هنگام عزادارى سالار شهیدان حسین بن على (علیهما السلام)، نیروى نظامى و انتظامى با مردم مسلمان آن منطقه برخورد خشنى داشته‌اند که در نتیجه گروهى شهید و گروهى دیگر زخمى شده‌اند و پرچم هاى سرور شهیدان حسین بن على (علیهما السلام) مورد بى احترامى قرار گرفته است. آیا واقعاً چنین برخوردى با مردم آزاده که به صورت مسالمت آمیز مراسم دینى را برگزار مى کنند قابل توجیه است؟
امروز باید شما به فکر تروریسم و تکفیرى‌ها باشید که کیان شما را تهدید مى کنند و براى مبارزه با آنان ملت یار و یاور شما باشد.
بالاخره این روزهاى تلخ مى گذرد و تاریخ همه این حوادث را ضبط مى کند، اما آنچه که براى شما و دولت شما مى ماند نام نیک است یا نام دیگر.
من از تمام برادران آذرى که خود نیز از آن‌ها هستم درخواست مى کنم که آرامش خود را حفظ کنند و پیوسته بر مراسم دینى خود پاى بند باشند، خداوند بزرگ همراه آنهاست.
و من از این راه دور به شهیدان راه آزادى که در حال انجام مراسم، جام شهادت نوشیدند درود فرستاده و به بازماندگان آنان تسلیت مى گویم.
شما بهتر مى دانید که روح حسینى در عروق ما آذرى‌ها در جریان است و هیچ‌گاه دست از آل محمد (علیهم السلام) برنمى داریم و پیوسته عاشق حسین (علیه السلام) و حسینیان هستیم.
و در پایان از جنابعالى خواهانم هر چه زود‌تر افراد جنایتکار را به سزاى خود رسانده ترتیبى دهید که بار دیگر این نوع جریان هاى ناگوار پیش نیاید.
جعفر سبحانى
 
منبع: خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا
   1394/10/2 12:30

دیداربا شخصیتهای بین المللی

دیدار استاد خسرو شاهی با مقامات مصر
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved