آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
ترجمه فارسی «امامان اهل بیت؛ مرزبانان حریم اسلام» شهیدصدر منتشر شد
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «امامان اهل بیت؛ مرزبانان حریم اسلام»، برگردان فارسی «أئمة اهل البیت و دورهم فی تحصین الرسالة الإسلامیة» تازه‌ترین کتاب ترجمه‌شده از شهید آیت الله سید محمدباقر صدر منتشر شد.
انتشارات دارالصدر (وابسته به پژوهشگاه تخصصی شهید صدر) برای نخستین بار این کتاب را با ترجمۀ دکتر رضا ناظمیان و حسام حاج مؤمن منتشر کرده است.
این انتشارات که ناشر تخصصی کتاب‌های شهید محمدباقر صدر به شمار می‌رود، پیش از این نیز علاوه بر کتاب‌های شهید صدر به زبان عربی، کتاب‌های «اسلام، راهبر زندگی...»، «بارقه‌ها»، «اقتصاد ما» (در دو جلد) و «فلسفۀ ما» را به زبان فارسی ترجمه و منتشر کرده است و همچنین انتشار آثار ترجمۀ شدۀ دیگری از آیت الله شهید سید محمدباقر صدر را در دستور کار خود دارد.

 

«امامان اهل بیت؛ مرزبانان حریم اسلام» حاصل مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها و مقالات شهید صدر درباره تاریخ و زندگانی امامان اهل بیت علیهم‌السلام است. شهید سید محمدباقر صدر که به شایستگی، ویژگی‌های یک اندیشمند جامع و هوشمند را پیکره بخشید، از هر فرصتی برای ارائه صحیح اسلام و تحقق آرمان‌های آن، بیشترین بهره را می‌گرفت. چنان‌که در کلاس درس افزون بر ایفای نقش سنتی استادی، افقی بلندتر را پیش چشم داشت و برای رشد علمی و پرورش شاگردان از تعطیلی‌های درسی به مناسبت‌ درگذشت امامان علیهم‌السلام عرصه‌‌ای ساخت و به بررسی ابعاد شخصیت و شرایط فعالیت امامان علیهم‌السلام پرداخت تا از این رهگذر بینشی اصیل و درعین‌حال کاربردی و مؤثر از زندگی امامان علیهم‌السلام را در اندیشه شاگردانش بیافریند؛ بینشی که زمینه پیروی از امامان علیهم‌السلام را متناسب با نیازهای زمان، فراهم کند. شهید صدر در این سخنان نیز همچون همیشه مدارک اسلامی را مورد بازخوانی نوآورانه قرار داد و با ژرف‌اندیشی در شرایط اجتماعی، سیاسی و حتی روحی و روانی امت اسلام، به تبیین نظام‌مند و علمی از مراحل گوناگون زندگانی معصومان علیهم‌السلام ‌پرداخت و نگرشی نوین به تاریخ اهل‌بیت علیهم‌السلام را ارائه نمود. وی در این نگرش، به وجود امامان علیهم‌السلام به‌صورت حقیقتی یکتا در نمودهای متعدد نگریسته و از عملکرد اجتماعی و سیاسی ایشان تحلیلی یکپارچه و وحدت‌گرا به‌ دست داده است.
   1394/10/2 13:08

دیداربا شخصیتهای بین المللی

آشنایی با مرکز
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved