آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
خاطرات آیت‌الله سید رضی شیرازی در «طریق معرفت» روایت شد
كتاب «در طریق معرفت» از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شد. این کتاب به خاطرات آیت‌الله سید رضی شیرازی، از روحانیان مبارز انقلابی می‌پردازد.
كتاب «در طریق معرفت» سلسله مصاحبه‌ها و تحقیق‌های محمد رحیمی از شاگردان آیت‌الله سید رضی شیرازی است که با تدوین و نگارش مرتضی رسولی‌پور منتشر می‌شود. این اثر شامل خاطرات دوران تحصیل، تحریم تنباكو و وقایع حساس انقلاب اسلامی و مبارزات این روحانی متعهد و انقلابی است.
مرتضی رسولی‌پور در مقدمه این كتاب آورده است: «معرفی مقام علمی استاد آیت‌الله سیدرضی شیرازی در كنار اوصاف نیكوی اخلاقی و تقوای او و نشان دادن سیره عملی وی در سلوك با طبقات گوناگون مردم، فروتنی، اعتدال و مردم‌داری ایشان به رغم دشواری‌ها در برنامه دفتر ادبیات انقلاب اسلامی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی بود. دشوار از دو جهت، یكی از آن روی كه هر چه بنویسی، اگر زمانش نرسیده باشد پذیرش ندارد و هر چه پس از زمانش اساطیری (كه دست نیافتنی است)، بلكه به عنوان چهره‌ای تابناك كه می‌توان هنوز نور و حرارت وجود و حضورش را لمس نمود و دریافت كه چگونه از میان پرده‌های ضخیم تنیده از جهل و مناسبات ناسالم، از آبشخوری پاك و زلال سیراب گشته، جوانه زده، بالیده و در كوره ابتلائات چندین دهه تناور گشته و در سخت ترین توفان‌ها، قامت خود را همچنان سربلند و مفتخر نگه‌داشته است.»
رسولی‌پور ادامه می‌دهد: «اثری كه ارائه می‌شود حاصل چند جلسه مصاحبه و تنظیم اولیه از سوی محمد رحیمی، یكی از شاگردان آیت‌الله سید رضی شیرازی است كه در سال‌های 1379 تا 1380 با ایشان انجام داده و شامل اطلاعاتی در مورد زندگی‌نامه خاندان شیرازی، فتوای تحریم تنباكو، شاگردان میرزای بزرگ، تحصیل در حوزه‌های علمیه نجف و تهران، شرح احوال استادان، تدریس در مدرسه مروی،  مدرسه عالی سپهسالار (شهید مطهری كنونی)، دانشكده الهیات دانشگاه تهران، شركت در كنگره‌های اسلامی خارج از كشور به نمایندگی از سوی آیت‌الله برجوردی، اخراج از دانشگاه و استعفا از تدریس در مدرسه عالی سپهسالار در اثر مداخلات ساواك، تدریس علوم فقهی، كلامی، اصول عقاید، اخلاق، تفسیر قرآن و فلسفه در مسجد شفا، فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و ارشادی، دیدار با امام خمینی (ره) در نجف و پاریس و... است.»
سید رضی شیرازی در زمره فقها و حكمای الهی شیعی و از نوادگان میرزای شیرازی است. در طی سالیان گذشته تعداد زیادی (حدود ۵۰۰ نفر از سال ۱۳۵۱تا به امروز) از پیروان ادیان مختلف و با ملیت‌های متفاوت به دستان وی با بهره‌گیری از استدلالات كلامی و فلسفی به دین مبین اسلام و مذهب جعفری روی آورده‌اند.
كتاب «در طریق معرفت» (مروری بر زندگی و خاطرات آیت‌الله سید رضی شیرازی) در 230 صفحه و 2500 نسخه توسط انتشارات سوره مهر روانه بازار كتاب شده است.


منبع: ایبنا
   1395/5/7 13:07

دیداربا شخصیتهای بین المللی

استاد سید هادی خسروشاهی با مرحوم آیت الله حاج سید هادی خسروشاهی!
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved