آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
چاپ دوم کتاب امام علی صدای عدالت انسانی

چاپ دوم کتاب امام علی صدای عدالت انسانی

استاد سيدهادي خسروشاهي

کتاب«امام علي(ع) صداي عدالت انساني»، به قلم جرج جرداق و با ترجمه سيد هادي خسرو شاهي، در پي استقبال گسترده انديشمندان و صاحب نظران از سوي موسسه بوستان کتاب به چاپ دوم رسيد.   
 
اين کتاب درباره شخصيت يگانه و ممتاز اميرمؤمنان امام علي(ع) نگاشته شده است. درباره شخصيت بي بديل اميرمؤمنان علي(ع) آثار گوناگوني به زبان هاي مختلف نوشته شده است و هر يک از زاويه اي به اين اقيانوس ناپيدا کرانه نگريسته اند. جرج جرداق، دانشمند مسيحي لبناني، با مطالعه زندگي و سخنان و نيز شيوه زمام داري آن حضرت به شدت مجذوب او شد و باغور و تفکر، اثر جاويدي از خود به يادگار گذاشت.
کتاب او با نام«الامام علي صوه العداله الانسانيه» (امام علي(ع) صداي عدالت انساني) در پنج جلد نوشته شده و با ترجمه روان و سليس استاد سيد هادي خسرو شاهي به پارسي زبانان، اهدا شده است؛ اما اثر حاضر فشرده آن کتاب است که خود جرداق، پيش از بسط و نگارش آن پنج جلد، نوشته است.
از مطالب مورد توجه در اين کتاب مي توان به وظايف زمامداري، واقيعت قتل عثمان، بلاغت امام در خدمت انسان، برگزيده هايي از سخنان زيباي امام علي(ع) و اروپاييان و امام اشاره کرد.
در گزيده اي از اين کتاب با عنوان دوري از ظلم و ستم مي خوانيم:«خصلت دوري ازظلم، اصلي از اصول روح علي و خلقي از اخلاق او است و همين خصلت با انديشه کلي علي(ع) پيوندي ناگسستني داشت؛ انديشه اي که بر پايه مردم دوستي، وفاي به عهد و نگهداري پيمان استوار بود؛ مگر آن که مردم خيانتي در پيمان کرده و بي رحمي پيشه سازند که اين روش در منطق امام قابل اغماض نبود.»

در بخش ديگري با نام جنگ و صلح آمده است:«علي ابن ابي طالب(ع) هيچ موضوعي را پيشنهاد نمي کرد و به اجراي هيچ يک از افکار خود امر نمي نمود، مگر آن که خود با تار و پود وجودش با آن موضوع آشنايي داشته و در تمام مراحل زندگي، آن فکر را به مرحله اجرا درآورده بود. و اگر وفاي به عهد و پيمان اعتقاد و هدف وي بود، هيچ يک از مشکلات و موانع به هر اندازه که سخت و غير قابل تحمل هم که بود، نمي توانست بين او و اين مسأله جدايي بيفکند.»
کتاب امام علي(ع) صداي عدالت انساني، نوشته جرج جرداق و با ترجمه سيد هادي خسرو شاهي، در 715 صفحه، با شمارگان دو هزار نسخه، به همت مؤسسه بوستان کتاب در سال 1387به چاپ رسيده است.

منبع

   1389/1/19

دیداربا شخصیتهای بین المللی

دیدار استاد خسرو شاهی با جرج جرداق
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved