آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
خاطرات مستند استاد خسروشاهی درباره دکتر حسن الترابی منتشر شد

کتاب خاطرات مستند استاد سید هادی خسروشاهی درباره مرحوم دکتر حسن الترابی، رهبر فکری حرکت اسلامی سودان، توسط انتشارات کلبه شروق منتشر شد.

در بخشی از مقدمه استاد خسروشاهی درباره این کتاب می خوانیم:

درگذشت استاد شیخ حسن عبدالله الترابی، رهبر فکری و معنوی حرکت اسلامی سودان، در اسفندماه سال گذشته ـ 1394 ـ موجب گردید که یادداشت‌های پراکنده خود درباره زندگی و مبارزه او را مرور کنم و به خاطرات خود و مکاتباتی که با او داشتم مراجعه نمایم که نتیجه آن دو مقاله تحت عنوان «حدیث روزگار» بود که در دو شماره از روزنامه وزین اطلاعات به طور تلخیص شده، منتشر گشته است و همین امر، موجب شد تا به نشر مستقل و کامل یادداشت‌ها، درباره حرکت اسلامی سودان و اندیشه‌های رهبری آن ـ شیخ حسن عبدالله الترابی ـ اقدام نمایم که البته به نظر من دارای نکات تاریخی برجسته‌ای، به ویژه در رابطه با هم آهنگی و همفکری سودان مسلمان با ایران اسلامی است و در واقع چگونگی پشتیبانی و همراهی رهبری آن را با رهبری انقلاب اسلامی ایران نشان می‌دهد.

البته اینجانب چند سال قبل هم کتابی مستقل تحت عنوان «حرکت اسلامی سودان» ـ تاریخ و اهداف از آغاز تا امروز ـ آماده نمودم که توسط مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی در سال 1390 چاپ و منتشر گردید. در آن کتاب ضمن بررسی تاریخ جنبش‌های اسلامی در سودان، از جمله: حرکت مهدیه، اخوان‌المسلمین، حزب الأمة و المیثاق الاسلامی و... به اندیشه‌های رهبری آن ـ به ویژه شیخ حسن الترابی ـ هم پرداخته‌ام که می‌تواند برای اهل فرهنگ و تاریخ و علاقمندان به مسائل جنبش‌های اسلامی در جهان معاصر و رهبری آن‌ها، مفید باشد.

بعضی از عناوین کتاب عبارتند از:

آشنایی با شيخ حسن عبدالله الترابي، سابقه جريان اسلام سياسي در سودان، اخوان سودان و ايران، ماجرای شهادت آیت‌الله سید مهدی حکیم در سودان، تجديدنظرطلبي يا نوانديشي، قطعنامه تاريخي مؤتمر اسلامي، رسالت جهان اسلام در عصر نوين بين‌المللي، مقابله با اهداف و طرح‌هاي صهيونيسم، تهاجم فرهنگي عليه اسلام و همچنین اسناد و عکس‌ها.

لازم به ذکر است کتاب خاطرات مستند درباره دکتر حسن الترابی یازدهمین کتاب از مجموعه خاطرات مستند استاد خسروشاهی می باشد که تاکنون به چاپ رسیده است.
  • برای تهیه این کتاب و سایر آثار ایشان می توانید در تهران به فروشگاه موسسه اطلاعات واقع در خیابان انقلاب و در قم به مرکز پخش آن واقع در ابتدای خیابان صفاییه، فروشگاه کتاب کلبه شروق مراجعه نموده و یا با شماره تلفن ۳۷۸۳۸۱۴۴-025 تماس بگیرید.
   1395/6/4 11:59

دیداربا شخصیتهای بین المللی

استاد سید هادی خسروشاهی ، منبر شفیق (متفکر فلسطینی)
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved