آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
کلبه شروق، کتاب «مبانی فقهی ـ فکری مبارزات فدائیان اسلام» را منتشر کرد

کتاب مبانی فقهی – فکری مبارزات فدائیان اسلام که متن کامل سخنرانی استاد سید هادی خسروشاهی در شصتمین سال شهادت نواب صفوی می باشد توسط انتشارات کلبه شروق و در شهریور سال ۱۳۹۵ منتشر شد.

درباره کتاب:

مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت نواب صفوی و یارانش در 27 دی ماه 1394 در مجموعه فرهنگی سیدالشهداء علیه السلام با شرکت جمع کثیری از مردم و شخصیت‌های علمی ـ سیاسی برگزار شد. یکی از سخنرانان اصلی این مراسم استاد سید هادی خسروشاهی بودند.

ایشان در سخنرانی خود درباره اهداف فدائیان اسلام و مبانی فکری ـ فقهی شهید نواب صفوی در اقدامات مسلحانه خود، مطالب مبسوطی بیان داشته و جنبه‌های مختلف «جهاد دفاعی» از دیدگاه فقهاء پیشین و بزرگان معاصر چون آیت‌الله امام خمینی (قدس سره) را مورد بررسی قرار داد و نتیجه گرفت که اقدامات مسلحانه فدائیان اسلام در واقع نوعی دفاع از نفس و مال و ناموس کل مردم ایران بود و این امر، در این چارچوب باید مورد ارزیابی و داوری قرار گیرد.

وی در بخشی دیگر از سخنرانی اشاره کرد: کسانی که این اقدامات را تروریستی می‌نامند بی‌تردید آشنایی کافی با مبانی فقهی و اصول مسلم اسلام در وجوب دفاع از بلد اسلامی در مقابل هجمۀ دشمن، حتی بدون اذن امام یا نواب خاص و عام آن، ندارند و اقدام به این امر، به هنگام هجوم نظامی، فرهنگی، اقتصادی و یا اجتماعی، بر کسانی که امکان اقدام دارند، پس از احراز حجت شرعی، واجب است...

استاد خسروشاهی سپس درباره خطر کسروی‌گری که خطرناک‌تر از بابی‌گری و بهائی‌گری بود، مطالبی با ارائه اسناد و مدارک تاریخی بیان داشت که مورد توجه حضار قرار گرفت. وی در پایان این بخش، مطالبی را که امام خمینی در کتاب «کشف اسرار» درباره کسروی بیان داشته، نقل کرد که استناد به آن، از تازگی خاصی برخوردار بود.

بعضی عناوین کتاب عبارتند از:

ترور یا دفاع مشروع، ماجرای کسرویگری، ابتكار طرح ملى شدن نفت، اقدام آیت‌الله بروجردى درباره دکتر فاطمى، اقدام مسلحانه انقلابى یا ترور؟، آیا کسروی ادعای پیامبری داشت؟، نگاهی به مسئله ارتداد، نظر مراجع درباره این نوع اقدامات، ترورهای زمان پیامبر، شهید نواب 20 ماه در زندان دکتر مصدق، آیا شهید نواب پشیمان شد؟

 
  • برای تهیه این کتاب و سایر کتب ایشان می توانید در تهران به فروشگاه موسسه اطلاعات واقع در خیابان انقلاب و در قم به مرکز پخش آن واقع در ابتدای خیابان صفاییه، فروشگاه کتاب کلبه شروق مراجعه نموده با با شماره تلفن  ۳۷۸۳۸۱۴۴ – 025 تماس بگیرید.
   1395/6/4 12:23

دیداربا شخصیتهای بین المللی

شیخ محسن قرائتی ، استاد سید هادی خسروشاهی (تهران)
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved