آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم؛ مقتل جامع سیدالشهدا بر روی ویکی فقه بارگذاری شد
جواد جوادی از بارگذاری کتاب مقتل جامع سیدالشهدا (علیه السلام) به صورت مقاله‌های جداگانه و با لینک مصادر به کتابخانه مجازی مدرسه فقاهت برای استفاده خطباء و مرثیه‌سرایان بر روی پایگاه اینترنتی ویکی فقه خبر داد.

وی با بیان این‌که بیش از هفتصد صفحه کتاب مقتل جامع سیدالشهدا (علیه السلام) اثر مهدی پیشوایی ریشه‌نگاری شده است، افزود: این کتاب که درباره تاریخ قیام عاشورا به نگارش در آمده بهترین اثری است که در مورد مقتل نوشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: مقالات مرتبط با هر روز ماه محرم بر روی پایگاه اینترنتی ویکی فقه بارگذاری می‌شود تا کاربران بتوانند براساس مستنداتی که در مقاله وجود دارد و لینکی که به کتابخانه شده است برای مباحث علمی از آن استفاده کنند.


ویکی فقه ابزار تولید دانشنامه توسط طلاب

مسؤول مؤسسه صدای بهار در ادامه به ارائه توضیح درباره پایگاه اینترنتی ویکی فقه پرداخت و گفت: ویکی‌فقه تلاش می‌کند تا مبانی فقه و اصول را که از سوی محققان حوزوی نوشته می‌شود، بر روی اینترنت منعکس کند.

وی از ویکی‌فقه به عنوان ابزاری برای تولید دانشنامه از سوی طلاب نام برد و اظهار داشت: تلفیق ویکی‌فقه، مدرسه فقاهت و کتابخانه اینترنتی، ابزارهای لازم را برای بیان دیدگاه‌های فقهی فراهم می‌کند تا زمینه استنتاج قوی‌تر را بوجود آورد.


بارگذاری 38 هزار مقاله بر روی ویکی فقه

جوادی با بیان این‌که تاکنون حدود 38 هزار مقاله بر روی ویکی فقه بارگذاری شده است، از ارتباط تدریس، تحقیق و کتب، ارتباط حوزه‌ها، هم‌افزایی در درس خارج، بیان استدلال به شکل اول، تلخیص درس و روش تشویق به عنوان برخی از اهداف ویکی فقه نام برد.

وی خاطرنشان کرد: ویکی فقه به دنبال ارتباط بین سه بخش تدریس استاد ، تحقیق طلبه و مطالب کتاب‌ها است، به گونه‌ای که شاگرد با تحقیق در مورد درس استادو این تحقیق را تبدیل به دیجیتال کرده و بر روی سایت قرار دهد تا طلاب سایر حوزه‌ها پس از دیدن و مطالعه تحقیق، اشکال‌ها را بیان و آن را کامل‌تر کنند.

مسؤول مؤسسه صدای بهار یادآور شد: بسیاری از طلبه‌های درس خارج، مقاله‌هایی را در مورد درس اساتید می‌نویسند که هرگز منتشر نمی‌شود و گاهی نظریه‌های جدیدی مطرح می‌کنند که نهایتا در درس خارجی که شاید خودشان ارائه دهند، بیان می‌شود.

وی افزود: اگر این نظریه‌ها در ویکی‌فقه نوشته شود هم مقاله در اختیار سایر طلبه‌ها قرار می‌گیرد و هم نظریه‌ها دیجیتال و ماندگار می‌شود و از آنجا که در کمترین زمان ممکن در اختیار سایر کاربران قرار می‌گیرد، اشکال‌های نظریه بیان و برطرف و از نظر علمی متقن می‌شود.

جوادی تصریح کرد: ویکی‌فقه در مرحله اول به دنبال تسهیل در فهم مطالب، تبیین استدلال‌ها، تلخیص درس‌ها و بیان شقوقی است که در درس بیان نمی‌شود و در مرحله دوم، به دنبال بیان مفاهیم دینی، فقهی، عقیدتی و تاریخی است تا عموم مردم بتوانند از منبع منسجمی که کلمه‌های کلیدی را به هم پیوند داده، بهره ببرند.


تشویق نقدی مقاله های برتر

وی از بارگذاری 2300 مقاله در چهار ماه نخست سال جاری در ویکی فقه خبر داد و گفت: برای تشویق طلاب به بیان نظریه‌های فقهی و اصولی، در انتهای هر ماه به مقاله‌های برتر که در زمینه فقه یا اصول نوشته شود و با متن درس‌های اساتید مرتبط باشد و برای اتقان استدلال‌ها، به کتابخانه مجازی مدرسه فقاهت لینک داشته باشد، جوائز نقدی اهدا می‌شود.

مسؤول مؤسسه صدای بهار خاطرنشان کرد: هر ماه، سه مقاله برتر در زمینه فقه و اصول (جمعا شش مقاله)، برگزیده می‌شود و لینک آن در صفحه اول قرار می‌گیرد و جایزه نقدی به حساب نویسنده مقاله واریز می‌شود.

منبع: خبرگزاری رسا
   1395/7/19 12:09

دیداربا شخصیتهای بین المللی

دیدار استاد خسرو شاهی با شخصیتهای داخلی
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved