آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
تجدید چاپ خاطرات مستند استاد خسروشاهی درباره: علامه سید محمدحسین طباطبایی
خاطرات مستند درباره علامه سید محمدحسین طباطبایی(ره)
نویسنده: سید هادی خسروشاهی
ناشر: کلبه شروق
چاپ: دوم / زمستان 1395
شمارگان: 1000 نسخه


معرفی کتاب:
کتاب «خاطرات مستند استاد سید هادی خسروشاهی درباره علامه سید محمدحسین طباطبایی(ره)» از سوی انتشارات کلبه شروق و مرکز بررسی‏ های اسلامی قم تجدید چاپ شد.

بدون تردید علامه طباطبایی یكی از برجسته‏ ترین و شاخص‏ ترین شخصیت‏ های دینی جهان اسلام در دوران معاصر است كه ابعاد گوناگون علمی و معنوی را در وجود خود متجلی ساخت. استاد خسروشاهی كه از شاگردان با سابقه ایشان است و تلمذ 25 ساله و دیرینه با ایشان داشته است، مجموعه خاطرات خویش از این همراهی طولانی مدت خود را طی سالیان، در گفتگو با نشریات مختلف بیان داشته است كه هم اكنون در قالب یك كتاب به مخاطبان فرهیخته عرضه كرده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خسروشاهی كه خود از اندیشمندان و مبارزان و صاحب‏ نظران مطرح در صحنه فرهنگی و سیاسی كشور است، حرف ‏ها و ناگفته‏ های زیادی از علامه طباطبایی را در این كتاب بیان کرده است.

این کتاب از 9 گفتگو درباره زندگی، زمانه، خاطرات، آراء و اندیشه‏ های علامه طباطبایی تشكیل شده است.

نویسنده به جای مقدمه، گفتارهایی از امام خمینی(ره)، آیت‏ الله محمدحسین حسینی طهرانی، شهید مطهری، آیت ‏الله حسن‏ زاده آملی، آیت ‏الله جوادی آملی و آیت ‏الله مصباح یزدی را درباره شخصیت و عظمت مقام علمی و معنوی علامه طباطبایی آورده است كه هم برای اهل خرد در شناخت علامه می تواند روشنگر باشد و هم تذكار توضیحی، برای كسانی كه عظمت و مقام علمی ـ معنوی آن استاد یگانه را نادیده می‏ گیرند و گاهی به بهانه «نقد مباحث علمی ـ فلسفی» با به كار بردن تعبیرات ناشایسته، به ساحت قدسی ایشان جفا روا می‏ دارند...

عناوین فصل‏ های این كتاب عبارتند از:

در محضر علامه سید محمدحسین طباطبایی، علامه طباطبایی احیاگر نفوس، علامه در معرض تكفیر، مراجع عظام و علامه طباطبایی، آخرین توصیه در آخرین دیدار، علامه طباطبایی و هانری كربن، بُعد سیاسی علامه طباطبایی، حربه تكفیر، استمرار هجمه. این گفتگوها در روزنامه ‏های كیهان و اطلاعات، روزنامه وطن امروز، مجله پنجره و... منتشر شده است.

در بخش ضمیمه هم فهرست اعلام، اماكن، كتب و اسناد و عكس‏ هایی مربوط به علامه و آثار ایشان آمده است. ابتكار استاد خسروشاهی با افزودن تصاویر دیدنی و اسناد و حتی دست‏ خط‏ های علامه طباطبایی لطف دیگری به كتاب داده است كه زوایای دیگری از زندگی و روحیات علامه را به نمایش می‏ گذارد.


مراکز پخش:
برای تهیه این کتاب و سایر مجموعه خاطرات مستند استاد خسروشاهی می توانید در قم به کلبه شروق واقع در ابتدای خیابان صفاییه و در تهران به فروشگاه کتاب موسسه اطلاعات واقع در خیابان انقلاب روبروی دانشگاه تهران مراجعه نمایید و یا با مرکز پخش کتب در قم به شماره تلفن ۳۷۸۳۸۱۴۴ (۰۲۵) تماس بگیرید.
   1395/12/19 11:27

دیداربا شخصیتهای بین المللی

شیخ محسن قرائتی ، استاد سید هادی خسروشاهی (تهران)
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved