آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
انتشار کتاب«قصه‌های زندگی پیامبر(ص)»

«قصه‌های زندگی پیامبر(ص)»
ترجمه استاد سیدهادی خسرو‌شاهی

خلاصه:
نخستین جلد از مجموعه «قصه‌های زندگی پیامبر(ص)» نوشته عبدالتواب یوسف با ترجمه استاد سیدهادی خسرو‌شاهی از سوی موسسه بوستان کتاب منتشر و روانه بازار نشر شد.
به گزارش خبر گزاری کتاب ایران(ایبنا)، عبدالتواب در این کتاب، قصه‌های زندگی پیامبر اکرم(ص) را از زبان حیوانات، نباتات، جمادات و دیگر مظاهر طبیعت، بیان کرده است.
متن عربی این کتاب، سالیان گذشته، بارها در «مصر» و در برخی از بلاد عربی، تجدید چاپ شده و سپس به زبان‌های گوناگون از جمله انگلیسی، اردو، ترکی و فارسی ترجمه و در همه جا با استقبال نسل نو روبرو شده و جایزه‌های ادبی معروفی از سوی کانون‌های فکری و پرورشی کودکان، دریافت کرده است.
در این کتاب «بیست قصه از زندگی پیامبر(ص)» ـ حیاة محمد(ص) فی عشرین قصة ـ به همت استاد عبدالتواب یوسف تهیه شده و در «قاهره» به چاپ رسیده است. با توجه به چگونگی بیان قصه‌ها که از قول موجودات زنده مانند فیل و شتر و کبوتر یا نباتاتی چون گیاه، انگور، درخت و جماداتی نظیر سنگ، چاه و پرچم اند، توجه کودکان و دانش‌آموزان نوجوان را به خود جلب می‌کند.
این کتاب سال 1999 میلادی، جایزه «بهترین کتاب کودک و نوجوان» را از سازمان فرهنگی مصر در قاهره دریافت کرد و در سال 2000 میلادی، جایزه «افق‌های نوین»، در نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک، در بولونی(ایتالیا) به آن اهدا شد.
ناشر کتاب در معرفی این اثر آورده است:«همه رفتارها و سخنان پیامبر گرامی اسلام(ص) درس‌آموز و حیات‌آفرین است، از همین روست که خداوند متعال، ایشان را "اسوه" همه مردم معرفی کرده است.
اثر حاضر با نقل قصه‌هایی از زبان موجودات زنده یا نباتات و جمادات، گوشه‌هایی از زندگانی و شخصیت این پیامبر بزرگ خدا را برای کودکان و نوجوانان، به تصویر کشیده است.
متن عربی این کتاب، مورد استقبال دانش‌آموزان نوجوان جهان عرب قرار گرفته و بارها موفق به دریافت جایزه شده است.»
در جلد اول این کتاب، 10 داستان از زندگی پیامبر(ص) برای گروه سنی نوجوان و جوان نقل شده است. فیل و خدا، شتر حلیمه، سنگ سیاه مقدس، شب قدر، ابوجهل و شتر ترسناک، از سایه درخت تا سایه اسلام، سفر شگفت‌انگیز، توطئه، لانه کبوتر و صد شتر جایزه، عناوین دهگانه این داستان‌ها هستند.
چاپ اول از نخستین جلد کتاب «قصه‌های زندگی پیامبر(ص)» در شمارگان 3000 نسخه، 76 صفحه و بهای 39000 ریال راهی بازار نشر شده است.

منبع

   1389/1/19

دیداربا شخصیتهای بین المللی

ديدار استاد خسروشاهي با مقامات مصر
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved