آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
به‌روزرسانی نرم‌افزار مجموعه آثار استاد خسروشاهی با بارگزاری 130 عنوان کتاب
سیداحمد الحسینی مدیر اداره ارتباطات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور در حاشیه آئین رونمایی از نرم‌افزار مجموعه آثار استاد سید هادی خسروشاهی، درباره ویژگی‌های این نرم‌افزار، گفت: این نرم‌افزار توسط مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و با همکاری مرکز بررسی‌های اسلامی تولید و عرضه شده است.

 
وی اضافه کرد: نسخه قبلی این نرم افزار که در سال 93 تولید و عرضه شد و مشتمل بر 62 عنوان کتاب بود اما در این نرم‌افزار و نسخه جدید که نسخه 3 این نرم‌افزار است، آثار موجود در نرم‌افزار مشتمل بر 132 عنوان کتاب با تنوع موضوعات است.
 
الحسینی ادامه داد: آثار به دو زبان فارسی و عربی تنظیم شده است و چهار بخش کتابخانه، نمایش، جستجو و نگارخانه در آن پیش‌بینی شده است. انشاءالله در نسخه‌های بعدی، آثار و مقالات دیگر آن مرحوم قرار خواهد گرفت.
 
این پژوهشگر درباره ویژگی‌های کتابخانه موجود در‌ نرم‌افرار توضیح داد و گفت: در این کتابخانه کتاب‌ها با موضوعاتی مانند امام علی (ع) در میزهای پژوهشی صدای عدالت انسانی، خاطرات مستند، اسناد نهضت اسلامی یا «الآثار الکامله» وجود دارد. قسمت دیگر کتابخانه، با موضوعات متنوعی همچون زندگینامه و خاطرات، حرکت‌های اسلامی، پیامبر و اهل‌بیت، تاریخ انقلاب اسلامی، درباره شخصیت‌ها، عقائد، تقریب مذاهب، اسلام و ادیان، نظام سیاسی اسلام، اندیشه، تاریخ سیاسی اسلام، اسناد تاریخی، فلسفه و عرفان، نجوم، تفسیر قرآن، تاریخ سیاسی، شعر و ادبیات و کتابشناسی دسته‌بندی شده است.
 
مدیر اداره ارتباطات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور یادآور شد: بخش دیگر نرم‌افزار قسمت نمایش است که با انتخاب کتاب یا کتاب‌هایی می‌توانیم به بخش نمایش منتقل شویم. این بخش دارای قابلیت‌هایی است که فهرست درختی و متن کتاب را نمایش می‌دهد. اتصال به لغت‌نامه، اتصال به قرآن و انواع و اقسام امکانات و قابلیت‌های پژوهشی از دیگر ویژگی‌های این بخش از نرم‌افزار به شمار می‌رود.
 
حجت‌الاسلام الحسینی بخش جستجو یکی دیگر از امکانات این نرم‌افزار برشمرد و بیان کرد: جستجوها به 3 صورت ساده، پیشرفته و تفصیلی طراحی شده است. جستجوی ساده و تفصیلی این امکان را در اختیار پژوهشگر قرار می‌دهد که در میزهای مختلف پژوهشی جستجوهای خودمان را داشته باشیم. جستجوی کلمات پیراسته، نتایج به ترتیب امتیاز و نمایش پیش‌فرض از دیگر امکاناتی قابل استفاده است.
 
وی در پایان تصریح کرد: بخش آخر این نرم‌افزار، نگارخانه آن است که مجموعه تصاویری از مرحوم استاد سید هادی خسروشاهی با مقامات، بزرگان، حضرت امام (ره)، سفرهای وی و کارهای بین‌المللی مرحوم خسروشاهی قرار گرفته است.

لینک منبع: خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)

   1399/12/14 13:59

دیداربا شخصیتهای بین المللی

دیدار استاد خسرو شاهی با علما
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved