آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
در ضرورت شرکت در انتخابات
مرحوم سید هادی خسروشاهی و انتخابات

سید محمود خسروشاهی فرزند مرحوم استاد سید هادی خسروشاهی به مناسبت در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا و همچنین انتخابات میان دوره‌ ای مجلس خبرگان رهبری در یادداشت کوتاهی به دیدگاه این استاد شهیر حوزه علمیه قم در مورد شرکت در انتخابات پرداخته است. مرحوم استاد سید هادی خسروشاهی، پنجشنبه هشتم اسفند ۱۳۹۸ بر اثر بیماری کرونا درگذشت. او از دوران جوانی در عموم جریان‌های فرهنگی و سیاسی ایران حضور داشت. ارتباط او با علمای برجسته و همچنین شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی ایران و جهان اسلام باعث تولید مکتوبات عمده‌ ای از جانب زنده‌ یاد خسروشاهی (در سه عرصه تاریخ تحلیلی، تاریخ شفاهی و انتشار اسناد) شد. این مکتوبات شناخت مهمی را از آن شخصیت‌ها به نسل فعلی منتقل کرده و مورخان نیز توانستند با بهره‌ گیری از آنها به جریان‌ شناسی فرهنگ و سیاست در دوره‌ های مختلف بپردازند. در ادامه با یادداشت سید محمود خسروشاهی همراه شوید:
 
«آیت الله سید هادی خسروشاهی رحمت الله علیه با وجود انتقاداتی که به عملکرد دستگاه‌ های نظارتی و اجرایی داشتند اما در همه انتخابات‌های جمهوری اسلامی شرکت کرده و رای دادند. ایشان حتی در آخرین روزهای حیات خود و با وجود کسالت و نقد جدی به بعضی رفتارها اما در انتخابات مجلس شورای اسلامی که دوم اسفند ۱۳۹۸ برگزار شد نیز شرکت کردند.
 
نگاه و موضع مرحوم والد درباره دسته بندی ها و فضای سیاسی کشور یک نگاه فراجناحی و دلسوزانه بود، ایشان در بخشی از یادداشت کوتاه خود با عنوان (دعوای ما برای کیست) چنین نوشته اند:
 
آرزو کردم ای کاش روحیه عفو و اغماض و برادری و همدلی از نو بر جامعه ما حکومت کند و دعواها و هواهای نفسانی، تحت عناوین موهوم، «برای اسلام»، «برای خدا» و در راه «دفاع از ارزش‌ها» و برای «انقلاب» بر ما حاکم نشود و با عنایت حق تعالی، از این دعواها و عناوین تفرقه‌ انگیز: چپ و راست، اصولگرا و محافظه‌ کار! اصلاح‌ طلب و لیبرال! و امثال اینها، دست برداریم و به برادری و صدق، صفا و مهرورزی واقعی اوائل انقلاب برگردیم! …»

لینک منبع: خبرگزاری مهر
   1400/3/30 15:45

دیداربا شخصیتهای بین المللی

شيخ عثمان - سيدهادى خسروشاهى - راشد الغنوشى
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved