آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
تجلیل از استاد خسروشاهی به خاطر مجاهدت ها و دفاع از حریم مکتب اهل بیت(ع)
در حاشیه همایش بزرگداشت علامه عسکری با موضوع تحولات جهان اسلام و ضرورت آشنایی ملتها با مبانی مکتب اهل بیت (ع) که در شهریور ماه امسال در تهران برگزارشد ،مراسم تجلیل از خدمات علمی حـجت الاسلام والمسلمین استاد سیدهادی خسروشاهی (اولین سفیر ایران در واتیکان) با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن ابوترابی نماینده مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام حسین زاده مدیر عامل موسسه علامه عسکری و حجت الاسلام عبدالمجید حکیم الهی معاون روابط بین الملل جامعه المصطفی و العالمیه نیز برگزار گردید.
 
 

در این مراسم ، استاد خسروشاهی در سخنانی کوتاه با اشاره به خاطره ای از شهید محمد باقر صدر گفت: حدود نیم قرن پیش نجف مشرف شده بودم خدمت مرحوم شهید محمد باقر صدر و مراجع عظام رسیدم و در درس برخی شرکت کردم. شهید صدر به من گفتند که حتما با آقای عسکری که در کاظمین است ملاقات کنید و آیت الله شیخ محمد مهدی آصفی نامه ای نوشتند و مرا معرفی نمودند. به بغداد و کاظمین رفتم مرکز کلیه اصول الدین خدمت ایشان رسیدم.بحثهای بسیاری شد. ایشان یک تعهد شرعی از من گرفتند که مطلبی را که مطرح می کنند چه جواب مثبت باشد چه منفی با احدی در میان نگذارم.

ایشان شرحی درباره حزب الدعوه الاسلامیه که با همکاری آیت الله صدر و آیت الله سید مهدی حکیم و چند تن از علمای دیگر بطور مخفی تأسیس شده بود شرحی را بیان داشتند و از من خواستند نه به عنوان شعبه ای از حزب در ایران، بلکه یک تشکلی مشابه در حوزه علمیه قم بوجود بیاوریم، البته با توجه به فضای حاکم در ایران و جوی که در حوزه علمیه قم بود بنده از ایشان خواستم که در این عرصه وارد نشوم بویژه سن من هم ایجاب نمی کرد که در کادر اصلی این نهاد باشم ولی به تعهدم عمل کردم و آن راز را با کسی در میان ننهادم و در این اواخر مختصری از خاطرات را نوشته ام که آماده چاپ است و بسیاری از برادرانی که امروز اداره امور عراق را به دست دارند مانند آقای جعفری، نوری مالکی، علی دباغ و ... تربیت یافتگان مکتبی هستند که علامه عسکری یکی از پایه گذاران آن بود.

مساله ای که در اینجا می تواند تاثیر گذار باشد این است که ایشان و همکارانشان در نیم قرن پیش برای این بیداری اسلامی کتاب نوشته اند. کتابهایی که شهید صدر در فلسفه و اقتصاد و اجتماع نوشتند در واقع کمر مارکسیستها وسرمایه داران را شکستند. یعنی در واقع در عالم فکر و اندیشه مطالبی را عرضه کردند که مارکسیست ها در مقابل آن عاجز ماندند.

علل و عوامل گوناگونی در بیداری اسلامی کنونی هست ولی باید پذیرفت ولی باید پذیرفت پایه گذاران اصلی بیداری اسلامی در کشورهای عربی شخصیت هایی چون شهید صدر و علامه عسکری بودند و البته رهبری امام خمینی در به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی نقش اساسی دارد.
   1390/6/19

دیداربا شخصیتهای بین المللی

شیخ راشد الغنوشی رهبر حرکت اسلامی تونس ـ استاد سید هادی خسروشاهی
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved