آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
ترجمه قصه های زندگی پیامبر (ص) توسط استاد خسروشاهی
 
قصه ‌های زندگی پیامبر (ص)
 
نویسنده: عبدالتواب یوسف

ترجمه: استاد سیدهادی خسروشاهی

تصویرگر: فریدالدین ملایی

ناشر: موسسه بوستان کتاب (مرکز چاپ و نشر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم)

چاپ اول ـ 1390

136 صفحه ـ 000/60 ریال

 
 
کتاب «قصه‌های زندگی پیامبر(ص)» شامل بیست قصه از زندگی پیامبر است که از قول و زبان حیوانات، نباتات، جمادات و دیگر مظاهر طبیعت بیان می‌شوند. به گونه‌ای که گوشه‌هایی از زندگانی و شخصیت این پیامبر بزرگ خدا را برای کودکان و نوجوانان به تصویر کشیده‌اند. این کتاب که به همت استاد عبدالتواب یوسف ، نویسنده مصری به نگارش درآمده و در قاهره به چاپ رسیده است، علاوه بر کودکان و دانش‌آموزان مصری، توجه کودکان و نوجوانان دیگر کشورهای عربی را به خود جلب کرده و تاکنون بارها تجدیدچاپ شده است.

استاد سیدهادی خسروشاهی حدود چهل سال پیش، 12 قصه از مجموعه بیست قصه کتاب حاضر را از عربی به فارسی ترجمه و در ماهنامه‌ای ویژه کودکان از قم منتشر کرده بود.

آقای خسروشاهی اخیراً ضمن ترجمه هشت قصه دیگر ، به بازنویسی و بازنگری دوازده قصه قبلی پرداخته و مجموعه بیست قصه را در یک کتاب، منتشر کرده است.

متن عربی این کتاب در سالیان گذشته، بارها در مصر و برخی دیگر از کشورهای عربی چاپ و تجدیدچاپ شده و همچنین به زبان‌های گوناگون از جمله انگلیسی، اردو ، ترکی و فارسی ترجمه شده است.

انتشار این کتاب در همه جا با استقبال نسل نو روبرو شده و جایزه‌های ادبی معروفی از سوی کانون‌های فکری و پرورشی کودکان دریافت کرده است. این کتاب همچنین در سال 1999 میلادی، جایزه «بهترین کتاب کودک و نوجوان» را از سازمان فرهنگی مصر در قاهره و در سال 2000 میلادی ، جایزه «افق‌های نوین» را در نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک در بولونی ایتالیا دریافت کرد.از نکات گفتنی در خصوص ترجمه کتاب حاضر، نخست آنکه استاد خسروشاهی در ترجمه قصه‌ها یا سیره زندگی پیامبر(ص) کوشش جدی کرده که از کلمات و عبارات و جملات سهل و آسان استفاده کند تا درک و فهم آن بر همه نونهالان امکان‌پذیر باشد.

دوم اینکه مترجم در مواردی برای تکمیل مطالب قصه‌ها، به کتب و منابع سیره‌نویسان و مورخان و مفسران شیعه مراجعه کرده و نکات موردنیاز را اصلاح کرده و یا به آن افزوده است.

نکته آخر اینکه پدران و مادران ایرانی می‌توانند به مناسبت‌های مذهبی و اعیاد اسلامی، کتاب «قصه‌های زندگی پیامبر(ص)» را به فرزندان خود اهدا کنند که خود یک ارمغان ارزنده و فراموش‌نشدنی خواهد بود و ثمرة سازنده و ارزنده آن را در سراسر زندگی فرزندانشان به یادگار خواهند گذاشت.

   1390/10/14

دیداربا شخصیتهای بین المللی

شیخ عمر تلمسانی مرشد اخوان المسلمین مصر ، استاد سید هادی خسروشاهی، (سویس)
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved