آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی: به زودی مراسم تجلیل از حجت الاسلام خسروشاهی برگزار می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم نکوداشت محمود حکیمی تکریم عالم را تکریم پرودگار عنوان کرد و گفت: موفقیت حکیمی در آثارش بی‌شک مرهون عنایت اهل بیت(ع) به وی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روز دوشنبه هشتم اسفند ماه در همایش نکوداشت محمود حکیمی با اشاره به اینکه مقام این نویسنده بالاتر از آنی است که وی بخواهد در ارتباط با وی به سخنرانی بپردازد اظهار کرد:  من هم مانند بسیاری از حاضرین در این مراسم اذعان دارم که ماهنامه مکتب اسلام از معدود نشریاتی بود که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در خانواده‌‌های شهرستانی و حتی در روستاها توزیع می‌شد و آقای حکیمی به این شکل کلام خود را به مخاطبانش منتقل می‌کرد.

وی افزود: در دوران نوجوانی به یاد دارم که وقتی به دنبال پیدا کردن متنی برای اجرای یک نمایشنامه مذهبی در مدرسه بودم با کتاب سلحشوران علوی حکیمی برخورد کردم که نیاز من را برآورده کرد و باید اذعان کنتم که در دوران خود یک کار انقلابی به شمار می‌رفت و این خصوصیت در سایر کارهای وی نیز به چشم می‌خورد که همه ما را با مبارزه و انقلابی گری آشنا می‌کرد.

حسینی ادامه داد: توفیق حکیمی بدون شک در عنایت فراوان ائمه اطهار به وی نهفته شده است و این باید برای اهالی قلم الگو باشد. از طرف دیگر پیوند حکیمی با اهل بیت موجب شد که وی آثاری را خلق کند که بسیاری از جوانان دوره وی و پس از آن به نوعی ارشاد شوند؛ البته وقتی به تعبیر خود ایشان مبنای فکری داستان‌ها و آثار وی کتاب‌هایی مانند الغدیر باشد باید هم چنین انتظاری از آثارش داشته باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به متانت و وزانت آثار حکیمی افزود: استمرار او در عمل از مهمترین ویژگی‌های کاری حکیمی است که در دوران قبل و بعد از انقلاب همچنان در وی باقی مانده است و این نوع از تمرکز به عقیده من نشانه‌ای است از توفیق الهی به حکیمی و متن‌هایش

وی در ادامه اذعان داشت: تکریم عالم در واقع تکریم پروردگار است و ما نیز وظیفه خودمان می‌دانیم که این کار را برای بزرگان فرهنگی خودمان انجام دهیم.

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به برگزاری مراسم تکریم طاهره صفارزاده و مهدی آذریزدی در سال جاری گفت: در همین جلسه و با توجه به صحبت‌هایی که ارائه شد به آقای دری گفتم که تدارک مراسم تجلیل از حجت الاسلام خسروشاهی را نیز در دستور کار معاونت فرهنگی قرار دهد.

وی همچنین با اشاره به اطلاع مقام معظم رهبری از روند برگزاری این نوع از مراسم‌ها گفت: ایشان اغلب اعضای هیات علمی این مراسم‌ها را به حضور می‌پذیرند و بر احیای آثار  تکریم شدگان تاکید دارند و خواهان کار تحقیقاتی در این زمینه هستند.

حسینی در ادامه با اشاره به اینکه باید در هر شرایطی و متناسب با زمان به دنبال تهیه و انتشار اثر مطلوب بود، گفت: باید ضمن تقدیر از این چهره‌ها به فکر معرفی بیشتر آنها نیز باشیم و آنها را جذاب و باور پذیر معرفی کنیم.

وی همچنین در پایان خواستار انتقال تجربیات اهالی قلم و پژوهشگران در کنار انتشار آثار آنان شده و خواستار توجه بنیاد ادبیات داستانی به این موضوع شد.

   1390/12/21

دیداربا شخصیتهای بین المللی

ديدار استاد خسروشاهي با مقامات مصر
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved