آشنایی با مرکز  |  موسس مرکز  |  اساس نامه مرکز  |  فعالیت های مرکز  |  اخبار مرکز  |  اخبار کتابخانه  |  اخبار فرهنگی  |  نشریه بعثت  |  در رسانه های دیگر
فهرست سایت  
صفحه نخست
مقالات سیاسی
مقالات مذهبی
مقالات و مصاحبه های تاریخی
مصاحبه ها
اندیشمندان و علمای معاصر
امام موسی صدر (ویژه نامه)
سید جمال الدین (ویژه نامه)
آیت الله کاشانی (ویژه نامه)
شهید نواب صفوی (ویژه نامه)
مجموعه آثار علامه طباطبایی
مجموعه آثار سید جمال الدین
مجموعه آثار استاد سعیدی
کتب خاطرات استاد خسروشاهی
گالری تصاویر
دانلود کتاب
ارتباط با ما
 
استاد سید هادی خسرو شاهی
 
آثار استاد در پاتوق کتاب فردا
 
فروش اینترنتی کتب کلبه شروق
 
نرم افزار مجموعه آثار استاد
 
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
 
انتشار کتاب «محمدعلی جناح؛ موسس پاکستان» از مجموعه آثار استاد سید غلامرضا سعیدی
کتاب «محمدعلی جناح؛ موسس پاکستان» نوشته هکتور بولیتو با ترجمه استاد سید غلامرضا سعیدی و به کوشش استاد سیدهادی خسروشاهی از سوی انتشارات کلبه شروق قم منتشر شده است.

به گزارش مرکز بررسی‏ های اسلامی قم، برخی از محققان معتقدند که اگر بصیرت و درایت استقامت قائد اعظم و همکاران فداکار او نبود، یکصد میلیون مسلمان هند، دچار همان سرنوشتی می‏ شدند که نصیب مسلمانان اسپانیا گردید.

درباره قائد اعظم پاکستان ـ محمدعلی جناح ـ کتاب‏ های متعددی نوشته شده، ولی امتیاز این تألیف در آن است که تحقیق آن محصول دو سال مطالعات یک محقق خارجی است که به صورت دقیق و بی‏طرفانه، مستندات زیادی بالغ بر سی جلد تألیفات گوناگون را مورد مطالعه قرار داده و طی دو سال گردش در هند و پاکستان، با جمعی ـ در حدود دویست نفر ـ از معاصران قائد اعظم تماس گرفته و از خاطرات آنها استفاده کرده است. لذا شاید یکی از بهترین منابع درباره گوشه‏ هایی از شخصیت قائد اعظم پاکستان، منشأ نهضت‏ ها و تضادها و سیر حوادث شبه قاره هند و پاکستان در دوره معاصر باشد.

این کتاب در هشت فصل به دوره ‏های مختلف زندگی جناح می‏ پردازد: دوران کودکی در کراچی، گفتگوی اسکندر، ازدواج دوم جناح: 1918، بازگشت به هند: 1937-1935، هدیه روز تولد، سالهای 1946-1945، 1947م: تجزیه و پرواز به طرف کراچی.

محمدعلی جناح در یکی از نطق‏ های آخرهای عمرش می‏ گوید: «سیستم اقتصادی غرب، در مجموع برای انسانیت، مسایل لاینحلی به وجود آورده است و در نظر بسیاری از ما، این مصیبتی را که جهان حاضر با آن مواجه است فقط یک معجزه می‏ توان نجات دهد و بس. این سیستم اقتصادی نتوانسته است در میان افراد بشر عدالت را استقرار دهد و از رفع و دفع عواملی که موجب این همه کسر و انکسار در روابط بین ‏المللی گردیده، عاجز مانده است، بلکه تا حد زیادی مسئولیت دو جنگ در نصف قرن اخیر مربوط به آن است. جهان غرب با وجود استفاده‏ هایی که از فعالیت‏ های ماشینی و کوشش ‏های صنعتی کرده است، امروز دچار عفیف‏ ترین اضطرابات و نگرانی‏ هایی است که هیچ گاه در تاریخ سابقه نداشته است. اقتباس تئوری (نظریه) اقتصادی غرب، ما را در وصول به هدفی که داریم و می‏ خواهیم ملتی خُرسند و راضی به وجود آوریم، نخواهد کرد. ما باید در طریق خودمان حرکت کنیم و مقدرات‏مان را در دست بگیریم و بر جهان، یک نوع سیستم اقتصادی مبتنی بر اساس نظریه اسلامی صحیح، دایر بر تساوی بشریت و عدالت اجتماعی، نشان دهیم. در آن صورت خواهیم توانست رسالت خودمان را به عنوان مسلمان ایفا کنیم و به انسانیت، آن پیام صلح و سلمی را ابلاغ کنیم که نقطه همان وسیله و همان راه می‏ تواند بشریت را نجات دهد و خُرسندی و سعادت جامعه انسانیت را تأمین کند. (صص 276ـ275)

چاپ اول این کتاب در 296 صفحه، قطع وزیری، تیراژ 1000 نسخه و قیمت 6200 تومان روانه بازار کتاب تاریخ و اندیشه شده است. برای تهیه این کتاب و دیگر مجموعه آثار استاد سعیدی و خسروشاهی می ‏توان از کتابفروشی‏ های معتبر و انتشارات کلبه شروق (قم: تلفن‏ های 7736426 - 7741423) اقدام نمود.
   1391/9/9 12:14

دیداربا شخصیتهای بین المللی

کنفرانسها
جستجوی کتاب در کتابخانه مرکز بررسی‌های اسلامی
.
 
نشریه بعثت
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تاریخ و فرهنگ معاصر
. مصلح جهانی
 
درباره آیت الله سید علی خامنه ای (حفظه الله)

 
شهید نامدار عاشورا
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
تصاویر استاد در سایت وارثون
. اسناد سيد جمال الدين اسدآبادي
 
Home Contact Us Login RSS
Copyright © 2009 site. All Rights Reserved